reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosyjskie kanały na Łotwie zagranicznymi agentami?

dodano: 2017-12-05 19:02
autor: RO | źródło: cableman.ru

rosyjska reklama w TV Łotewska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza (LSDSP) podjęła inicjatywę, aby wszystkim działającym na Łotwie nadawcom przyznać status "zagranicznych agentów". Odpowiednia petycja w tej sprawie trafiła na oficjalną platformę propozycji społecznych manabalss.lv.

Łotwa Ryga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obywatele Łotwy głosują na publikowane na portalu pomysły i jeśli petycja otrzyma 10 tys. podpisów, to może być rozpatrywana przez Sejm. LSDSP skierowała inicjatywę bezpośrednio też do łotewskiego parlamentu.

Oprócz przyznania rosyjskim nadawcom statusu "ino-agentów", łotewscy politycy chcą ich pozbawić możliwości emitowania reklam narodowych partii politycznych i przedsiębiorstw państwowych. Ponadto, zwrócili się do Ministerstwa Gospodarki Łotwy z propozycją podniesienia opłat za retransmisję rosyjskich kanałów w sieci największego operatora Lattelecom, którego 51% kapitału kontroluje państwo.

Łotewski Sejm oświadczył, że nie dostał żadnej petycji i zwrócił uwagę, że deputowani dopiero dowiadują się o niej gdy zebrana zostanie wymagana liczba 10 tys. podpisów, pisze rosyjska agencja RIA Nowosti.

Interesujące jest to, że dzisiaj na Łotwie praktycznie nie funkcjonuje status "zagranicznego agenta" dla żadnej organizacji czy poszczególnych obywateli.

Należy zauważyć, że na terenie Republiki Łotewskiej pracuje kilkadziesiąt rosyjskich mediów i ich przedstawicielstw. Ogromna liczba kanałów z Rosji jest dostępna w sieciach kablowych. Faktem jest, że ponad 35% z 2 mln ludzi to osoby rosyjskojęzyczne.

LSDSP nie jest reprezentowana w obecnym parlamencie. W ostatnich wyborach, w których wystąpiła w 2006r. zebrała tylko 3,5% głosów, czyli poniżej 5-procentowego minimum.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1 890 zł Więcej...

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

89 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...
reklama