reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński regulator sprawdzi nadawców bez emisji

dodano: 2017-12-05 19:27
autor: RO | źródło: telekritika.ua/satkurier.pl

Narodowa Rada ds. telewizji i radia Ukraina Siergiej Kostinskij Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia zamierza skontrolować niektóre kanały telewizyjne, posiadające zezwolenia na nadawanie drogą satelitarną. Regulator w szczególności sprawdzi nadawców: spółkę Pravo TV (kanał Pravo TV), Socialna kraina (SK), Euromedia Ukrainy (Historia EM), Info24 (TVi), FilmUA (FilmUAction) i Star Media TV (kanał Star Cinema). Co więcej, firma Euromedia Ukrainy posiada więcej licencji, m.in. na kanały satelitarne Repetitor TV i Farmer&Agro TV. Żadna ze stacji nie nadaje przez satelitę.

Ukraina Narodowa Rada


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Regulator tłumaczy, że nadawcy nie przestrzegają zasad licencji na nadawanie satelitarne. Zgodnie z ukraińskim prawodawstwem, każdy kanał TV posiadający taką licencję ma obowiązek udostępniania programu z satelity. Nadawcy mieli w ciągu miesiąca wyeliminować błędy. Z tego powodu przed kilkoma dniami z emisją powrócił kanał FilmUAction. Przekaz jest ponownie dostępny z satelity Astra 4A (4,8°E) na częstotliwości 12,265 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK), ale został zaszyfrowany w BISS.

Przekaz satelitarny jest głównym wymogiem wobec ukraińskich nadawców, którzy chcą dostać się do sieci kablowych. Niektórzy jednak próbują uchylać się od tego warunku, wybierając tańsze formy dosyłu sygnału, np. przez IP. Pod tym względem ukraińskie prawo jest przestarzałe, ale musi być przestrzegane.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1 090 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...
reklama