reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor TV kończy nadawanie w MPEG-2

dodano: 2017-12-06 19:01
autor: RO | źródło: obob.tv

Trikolor TV Według oficjalnej informacji rosyjskiego operatora satelitarnego Trikolor TV, płatności od posiadaczy odbiorników abonenckich obsługujących transmisje telewizyjne tylko w kompresji MPEG-2, zostają zawieszone. Wyłączenie wszystkich transmisji z wykorzystaniem przestarzałego rodzaju kompresji nastąpi prawdopodobnie na początku 2018 roku. Do odpowiednich zmian dojdzie na satelitach Eutelsat 36B/36C (36°E).

Trikolor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wcześniej operator informował, że przyjmowanie opłat od właścicieli odbiorników DRE-4000, DRE-5000, DRE-5001, DRS-7300 i innych "z pierwszych produkcji" są przyjmowane na pół roku z góry, później – na trzy miesiące i niedawno już tylko na miesiąc. Równolegle i bez wyjaśnień operator wyłączał dostęp do oferty nawet na opłaconych odbiornikach MPEG-2, zmuszając tym samym ich właścicieli do wymiany sprzętu.

Przez ostatni czas użytkownicy powyższych urządzeń mogli odbierać okrojoną ofertę pakietu Edinyj, w zasadzie ograniczoną tylko do kanałów federalnych z pierwszego i drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Mimo tego, wielu abonentów wciąż chętnie korzystało z przestarzałych odbiorników. Teraz muszą podjąć decyzję – rozstać się z platformą Trikolor TV lub wymienić sprzęt na nowszy.

W Trikolor TV większość urządzeń MPEG-2 działała niezawodnie od prawie kilkunastu lat. Operatorowi można tylko zarzucić, że nigdy nie podał ostatecznej daty wyłączenia starego rodzaju kompresji. W dodatku wsparcie techniczne oszukuje posiadaczy starszych modeli, którym zablokowano dostęp do kanałów mimo wniesionej opłaty, tłumacząc, aby kontaktować się z dealerem lub skierować odbiornik do naprawy.
 
 

Źródło: obob.tv
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes DAT HD BOSS 790

Antena DAT HD BOSS 790 hiszpańskiej firmy Televes została specjalnie...

229 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...
reklama