reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Trikolor TV kończy nadawanie w MPEG-2

dodano: 2017-12-06 19:01
autor: RO | źródło: obob.tv

Trikolor TV Według oficjalnej informacji rosyjskiego operatora satelitarnego Trikolor TV, płatności od posiadaczy odbiorników abonenckich obsługujących transmisje telewizyjne tylko w kompresji MPEG-2, zostają zawieszone. Wyłączenie wszystkich transmisji z wykorzystaniem przestarzałego rodzaju kompresji nastąpi prawdopodobnie na początku 2018 roku. Do odpowiednich zmian dojdzie na satelitach Eutelsat 36B/36C (36°E).

Trikolor TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wcześniej operator informował, że przyjmowanie opłat od właścicieli odbiorników DRE-4000, DRE-5000, DRE-5001, DRS-7300 i innych "z pierwszych produkcji" są przyjmowane na pół roku z góry, później – na trzy miesiące i niedawno już tylko na miesiąc. Równolegle i bez wyjaśnień operator wyłączał dostęp do oferty nawet na opłaconych odbiornikach MPEG-2, zmuszając tym samym ich właścicieli do wymiany sprzętu.

Przez ostatni czas użytkownicy powyższych urządzeń mogli odbierać okrojoną ofertę pakietu Edinyj, w zasadzie ograniczoną tylko do kanałów federalnych z pierwszego i drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Mimo tego, wielu abonentów wciąż chętnie korzystało z przestarzałych odbiorników. Teraz muszą podjąć decyzję – rozstać się z platformą Trikolor TV lub wymienić sprzęt na nowszy.

W Trikolor TV większość urządzeń MPEG-2 działała niezawodnie od prawie kilkunastu lat. Operatorowi można tylko zarzucić, że nigdy nie podał ostatecznej daty wyłączenia starego rodzaju kompresji. W dodatku wsparcie techniczne oszukuje posiadaczy starszych modeli, którym zablokowano dostęp do kanałów mimo wniesionej opłaty, tłumacząc, aby kontaktować się z dealerem lub skierować odbiornik do naprawy.
 
 

Źródło: obob.tv
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

950 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI plus CEC

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m plus CEC z funkcją...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...
reklama