reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat nie uruchomi platformy DTH na Ukrainie

dodano: 2017-12-07 17:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Eutelsat Operator satelitarny Eutelsat zdementował doniesienia z października, jakoby planował uruchomienie platformy satelitarnej na Ukrainie. Przedstawiciel tej firmy, Apostolos Triantafyllou, przemawiając w dyskusji panelowej podczas konferencji NexTV Series CEE & DACH w Berlinie, powiedział, że ​​ich partnerem w kraju jest Xtra TV i nie mają zamiaru uruchomienia tam własnej platformy.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tymczasem Aleksiej Kurakin, dyrektor ds. rozwoju biznesu i transformacji cyfrowej w Media Grupa Ukraina (MGU), powiedział, że jedna trzecia gospodarstw domowych na Ukrainie korzysta z usług satelitarnych FTA.

Ukraiński rynek DTH doświadczył wielu zmian w ostatnich latach i obecnie działają tam tylko dwie platformy, a mianowicie Viasat i Xtra TV. Łącznie mają one nie więcej niż 100-120 tys. abonentów.

Kurakin dodał, że kanały FTA DTH mogą zostać zaszyfrowane w kraju w przyszłym roku, podkreślając, że aktualnie 10 głównych kanałów na Ukrainie jest dostępne FTA na satelicie. Do tego 4,5 mln gospodarstw domowych codziennie ogląda kanały FTA DTH.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama