reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat nie uruchomi platformy DTH na Ukrainie

dodano: 2017-12-07 17:55
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Eutelsat Operator satelitarny Eutelsat zdementował doniesienia z października, jakoby planował uruchomienie platformy satelitarnej na Ukrainie. Przedstawiciel tej firmy, Apostolos Triantafyllou, przemawiając w dyskusji panelowej podczas konferencji NexTV Series CEE & DACH w Berlinie, powiedział, że ​​ich partnerem w kraju jest Xtra TV i nie mają zamiaru uruchomienia tam własnej platformy.

Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tymczasem Aleksiej Kurakin, dyrektor ds. rozwoju biznesu i transformacji cyfrowej w Media Grupa Ukraina (MGU), powiedział, że jedna trzecia gospodarstw domowych na Ukrainie korzysta z usług satelitarnych FTA.

Ukraiński rynek DTH doświadczył wielu zmian w ostatnich latach i obecnie działają tam tylko dwie platformy, a mianowicie Viasat i Xtra TV. Łącznie mają one nie więcej niż 100-120 tys. abonentów.

Kurakin dodał, że kanały FTA DTH mogą zostać zaszyfrowane w kraju w przyszłym roku, podkreślając, że aktualnie 10 głównych kanałów na Ukrainie jest dostępne FTA na satelicie. Do tego 4,5 mln gospodarstw domowych codziennie ogląda kanały FTA DTH.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja DVB-T2/C

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama