reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chorwacki nadawca z kanałem HRT-HTV 5

dodano: 2017-12-08 13:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: poslovni

Hrvatska radiotelevizija HRT Chorwacki nadawca publiczny Hrvatska radiotelevizija (HRT) planuje uruchomienie w styczniu 2018 roku swojego piątego kanału. Według dziennika „Poslovni dnevnik”, HRT-HTV 5 będzie skierowany do Chorwatów mieszkających poza granicami kraju i do szerszej publiczności międzynarodowej.

Hrvatska radiotelevizija HRT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dystrybucja HRT-HTV 5 ma się odbywać za pośrednictwem satelity i Internetu. Stacja będzie oferować takie treści, jak wiadomości w językach obcych, w szczególności po angielsku, hiszpańsku i niemiecku.

HRT wyprodukuje 70 proc. treści dla HRT-HTV 5, który będzie kanałem całodobowym. Co najmniej 25 proc. ramówki stanowić będą informacje, 10 proc. programy edukacyjne, naukowe, muzyczne i kulturalne. Co więcej co najmniej 7 proc. czasu antenowego będzie przeznaczone na rozrywkę, a jedynie 0,5 proc. na treści religijne, podczas gdy udział innych treści, w tym sportu, nie został jeszcze ujawniony.

HRT-HTV 5 jest wynikiem porozumienia pomiędzy nadawcą a rządem Chorwacji zawartym we wrześniu tego roku. Porozumienie to określa misję nadawcy publicznego i zobowiązania jeśli chodzi o ofertę programową, wraz z modelem finansowania na lata 2018-2022.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama