reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraiński regulator nie popiera szyfrowania kanałów na satelicie

dodano: 2017-12-09 15:12
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/detector.media

Jurij Artiemienko Narodowa Rada Ukrainy Przewodniczący Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia, Jurij Artiemienko, nie popiera pomysłu największych grup medialnych o zaszyfrowaniu ich kanałów telewizyjnych na satelicie w przyszłym 2018 roku. Chce zaproponować spotkanie, na którym można byłoby omówić zalety i wady wdrożenia szyfrowania.

Ukraińskie kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ukraiński regulator rozpatrywał 7 grudnia br. oświadczenie kanału STB o zmianie warunków nadawania drogą satelitarną. Należący do grupy StarLightMedia kanał STB chciał przejść z FTA na szyfrowanie. Szef Narodowej Rady był przeciwny tej zmianie. Ogólnie tylko dwóch z sześciu członków wyraziło pozytywną opinię. Sprawa została odroczona na bliżej nieokreślony termin.

Z punktu widzenia właścicieli praw autorskich, szyfrowanie jest prawidłową decyzją. Z punktu widzenia realiów naszych czasów, nie wierzę, że ten proces przejdzie bezboleśnie. Kiedy firmy telewizyjne mówią, że ludzie będą oglądać ich kanały po zaszyfrowaniu i kupią, nie patrząc na ceny, odbiorniki, to ja nie wierzę w to. Wiem, że mogą być tego konsekwencje. Przy zmianie technologii, widz zaczyna się gubić i odchodzi. Według mnie, przy takiej zmianie w czasach wojny i wielu innych czynników, znaczna część widowni zostanie utracona. Część przejdzie do telewizji internetowej lub niekontrolowanego odbioru z satelity, albo jeszcze gdzieś indziej. Wydaje mi się, że kanały zbyt optymistycznie patrzą na te następstwa. Dlatego chcemy się zebrać i fachowo porozmawiać

- powiedział szef Narodowej Rady Ukrainy ds. telewizji i radia, Jurij Artiemienko.


Na dzień dzisiejszy żadnych konsultacji grup medialnych z regulatorem nie były. Wszystkie rozmowy o szyfrowaniu kanałów wiosną 2018r. toczą się w kuluarach. Przypomnijmy, że z emisji nieszyfrowanej (FTA) mają zrezygnować najpopularniejsze kanały nadawane z satelitów Astra 4A (4,8°E) i Amos 3/7 (4°W).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama