reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: w 2 miesiące ograniczono dostęp do 41 pirackich stron

dodano: 2017-12-14 17:33
autor: HP | źródło: cableman.ru

pirat czaszka piractwo sharing Rosyjski Roskomnadzor (RKN) tylko przez 2 miesiące nowego mechanizmu do zwalczania piractwa internetowego podjęła działania na terytorium Rosji w celu likwidacji 41 kopii trackerów torrentowych, wcześniej zablokowanych przez Moskiewski Sąd Miejski pod zarzutem naruszenia praw autorskich.

czaszki piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że nowe, rosyjskie przepisy dotyczące walki z piractwem zaczęły działać 1 października 2017 r. Według nich, Ministerstwo Komunikacji Federacji Rosyjskiej na podstawie wniosku właściciela lub organu federalnego rozstrzyga, czy jest możliwe, aby zakwalifikować daną witrynę do  pirackich witryn, które są blokowane przez Sąd Miejski w Moskwie. W przypadku pozytywnej decyzji RKN umieszcza taką stronę w rejestrze naruszających prawa autorskie, po czym rosyjscy operatorzy telekomunikacyjni powinni ograniczyć dostęp do niej, a usługi wyszukiwania - aby usunąć informacje o nim z wyniku wyszukiwania.

Za kopie trackerów torrentowych w Rosji uznano:
rutor (18 kopii); rustorrents (9); rutracker (5); nnm-club (5); goldenshara (2); torrentino (2).

Dostęp do nich jest obecnie ograniczony przez operatorów telekomunikacyjnych. Ogólnie od 1 października wpłynęło 295 decyzji Ministerstwa Komunikacji w sprawie uznawania witryn za kopie pirackich zasobów internetowych zablokowanych w Rosji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama