reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Watani: Mój dom” w styczniu na Stopklatce TV

dodano: 2018-01-08 15:17
autor: Jakub Sulisz | źródło: Stopklatce TV

„Watani: Mój dom” Stopklatka TV Głośny dokument opowiadający o owładniętej wojną domową Syrii z perspektywy rodziny uciekającej z Aleppo. Nominowany do Oscara „Watani: Mój dom” na antenie Stopklatki TV zagości premierowo 24 stycznia o godz. 0:20. Zobaczyć go będzie można w ramach środowego pasma Kino konesera.

„Watani: Mój dom” Stopklatka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Watani: Mój dom” to doceniony przez krytyków z całego świata, krótkometrażowy film dokumentalny z 2016 roku. Opowiada przejmującą historię rodziny, która w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszej przyszłości, postanawia uciec z ogarniętej wojną domową Syrii i rozpocząć nowe życie w Europie. Po stracie męża, który został uprowadzony przez ISIS, matka z czwórką dzieci musi uciekać z ojczyzny. Dokument przedstawia ich trzyletnią podróż z Aleppo do małego miasteczka w Niemczech, opowiada także o próbie przystosowania się do nowego życia oraz tęsknocie za domem.

Autorem dokumentu jest laureat wielu międzynarodowych nagród filmowych, niemiecki reżyser i producent Marcel Mettelsiefen. To jego najnowszy film dokumentalny o uchodźcach z Syrii. Aby nakręcić „Watani: Mój dom”, Mettelsiefen odbył ponad 25 podróży na Bliski Wschód. Opłaciło się. Film otrzymał m.in. nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.
 

W Stopklatce TV obejrzeć go będzie można już 24 stycznia, w środę o godz. 0:20 w ramach pasma Kino konesera. Pokazywane w nim filmy to dzieła z niebanalną fabułą, obrazy nagradzane na międzynarodowych festiwalach oraz głośne produkcje, cieszące się uznaniem krytyków filmowych z całego świata.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 5m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Megasat...

35 zł Więcej...
reklama