reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Watani: Mój dom” w styczniu na Stopklatce TV

dodano: 2018-01-08 15:17
autor: Jakub Sulisz | źródło: Stopklatce TV

„Watani: Mój dom” Stopklatka TV Głośny dokument opowiadający o owładniętej wojną domową Syrii z perspektywy rodziny uciekającej z Aleppo. Nominowany do Oscara „Watani: Mój dom” na antenie Stopklatki TV zagości premierowo 24 stycznia o godz. 0:20. Zobaczyć go będzie można w ramach środowego pasma Kino konesera.

„Watani: Mój dom” Stopklatka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Watani: Mój dom” to doceniony przez krytyków z całego świata, krótkometrażowy film dokumentalny z 2016 roku. Opowiada przejmującą historię rodziny, która w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszej przyszłości, postanawia uciec z ogarniętej wojną domową Syrii i rozpocząć nowe życie w Europie. Po stracie męża, który został uprowadzony przez ISIS, matka z czwórką dzieci musi uciekać z ojczyzny. Dokument przedstawia ich trzyletnią podróż z Aleppo do małego miasteczka w Niemczech, opowiada także o próbie przystosowania się do nowego życia oraz tęsknocie za domem.

Autorem dokumentu jest laureat wielu międzynarodowych nagród filmowych, niemiecki reżyser i producent Marcel Mettelsiefen. To jego najnowszy film dokumentalny o uchodźcach z Syrii. Aby nakręcić „Watani: Mój dom”, Mettelsiefen odbył ponad 25 podróży na Bliski Wschód. Opłaciło się. Film otrzymał m.in. nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.
 

W Stopklatce TV obejrzeć go będzie można już 24 stycznia, w środę o godz. 0:20 w ramach pasma Kino konesera. Pokazywane w nim filmy to dzieła z niebanalną fabułą, obrazy nagradzane na międzynarodowych festiwalach oraz głośne produkcje, cieszące się uznaniem krytyków filmowych z całego świata.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

950 zł Więcej...
reklama