reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Porażka SpaceX: 1. stopień wrócił, a satelita utracony [wideo]

dodano: 2018-01-09 11:40 | aktualizacja: 2018-01-09 13:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

SpaceX Wygląda na to, że tajny satelita rządowy Zuma, wyniesiony w nocy z 7 na 8 stycznia na pokładzie rakiety nośnej Falcon 9 firmy SpaceX, został utracony. Wstępne raporty sugerują, że satelita nie zdołał oddzielić się od górnego stopnia rakiety. Wiadomo już, że wszczęte zostanie formalne śledztwo w tej sprawie.

Falcon 9 Zuma


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niższy (pierwszy) stopień rakiety Falcon 9 powrócił na Ziemię, ale ładunek satelitarny najprawdopodobniej uległ spaleniu w atmosferze (ewentualne szczątki mogły spaść do Atlantyku). Producenci satelity Zuma, firma Northrop Grumman, odmówili komentarza.

Przed firmą Elona Muska znacznie poważniejsza misja, a mianowicie lot testowy rakiety Falcon Heavy. Miałoby do niego dojść jeszcze w styczniu, ale nie wiadomo, czy niepowodzenie z satelitą Zuma nie wpłynie na opóźnienie startu nowego Falcona.

Utrata wojskowego satelity Zuma, wartego miliardy dolarów, na pewno jest dużą porażką dla SpaceX. Firma nadal ma kontrakty m.in. na misje dostarczania zapasów na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...
reklama