reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MTS w 2018 stawia na rozwój 4K

dodano: 2018-01-10 11:09
autor: RO | źródło: comnews.ru

HDR 4K UHD Ultra HD Rosyjska grupa telekomunikacyjna MTS (Mobile TeleSystems) rozpoczęła wdrażanie technologii 4K (Ultra HD) na wszystkich swoich platformach telewizyjnych na satelicie, w kablu i IPTV. MTS spodziewa się, że nadchodzące Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018 dadzą wielki impuls w rozwoju technologii ultrawysokiej rozdzielczości i produkcji treści.

MTS TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odbiorniki interaktywne ze wsparciem 4K będą dostępne abonentom MTS od kwietnia 2018 roku, czyli jeszcze przed Mundialem 2018. Dostawcą sprzętu będzie chiński producent ZTE. Dla pilotażowego startu platformy 4K operator MTS zawarł umowę na zakup 60 tys. urządzeń. Ich kosztu nie ujawnił.

Nowe odbiorniki 4K w porównaniu z obecnymi urządzeniami MTS są wyposażone w moduły Wi-Fi i Bluetooth. Mają też wbudowane technologie podwyższające jakość obrazu - HDR10 i HLG.

Przypomnijmy, że pierwsze transmisje Ultra HD w MTS zostały zapoczątkowane w 2017 roku. Operator pomyślnie przetestował i uruchomił kanał ultrawysokiej rozdzielczości na swojej platformie satelitarnej. W 2018 roku planuje wprowadzić 4 kanały w tym formacie.

Platforma MTS TV korzysta z transponderów na satelicie ABS-2A (74,9°E). Oferta jest szyfrowana w systemach Irdeto 2 i Verimatrix.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena DVB-T Maximum MDA-110 LTE

Maximum MDA-110 to aktywna antena radiowo-telewizyjna przeznaczona do montażu na...

220 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa dookólna KORONA

Radiowo-telewizyjna antena szerokopasmowa o dookólnej charakterystyce na samochód z mocnym...

89 zł Więcej...
reklama