reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1,073 mld abonentów pay-tv na świecie

dodano: 2018-01-11 10:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Dataxis

telewizja pay-tv trendy Według danych opublikowanych przez Dataxis, od końca września 2016 do końca września 2017 roku liczba abonentów pay-tv na całym świecie wzrosła o 60 mln ludzi. Najwięcej abonentów na koniec trzeciego kwartału 2017 roku odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku - 62 proc. ogółu, przy wskaźniku wzrostu CAGR na poziomie 1,5 proc.

Dataxis


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Łączna liczba abonentów płatnej telewizji na koniec trzeciego kwartału 2017 roku wyniosła 1,073 mld w porównaniu z 1,013 mld na koniec trzeciego kwartału 2016 roku, rosnąc o 1,2 proc. Prawie 80 proc. światowej bazy abonentów pochodzi z krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy. Afryka i Bliski Wschód, choć wnoszą tylko 3 proc. do światowej liczby abonentów, należą do najszybciej rozwijających się regionów (wzrost odpowiednio o 2,7 proc. i 2,5 proc.). W Ameryce Północnej i Łacińskiej odnotowano nieznaczny wzrost w skali roku.

Liniowe OTT wykazało wzrost CAGR na poziomie 13 proc., co jest najwyższym wzrostem wśród wszystkich typów odbioru. Liniowe OTT jest najbardziej popularne w regionie Azji i Pacyfiku, Europie oraz Afryce i na Bliskim Wschodzie. IPTV jest drugim najszybciej rosnącym typem odbioru po liniowym OTT, przy CAGR na poziomie 7 proc. Większość abonentów IPTV pochodzi z krajów Azji i Pacyfiku oraz Europy.

Telewizja kablowa wykazuje tendencję spadkową w prawie wszystkich regionach, ale nadal stanowi ponad 50 proc. bazy abonentów płatnej telewizji na całym świecie. Telewizja satelitarna i naziemna są niemal bez zmian pod względem wzrostu liczby abonentów.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena siatkowa TURBO 35dB

Siatkowa szerokopasmowa, antena telewizyjna pracująca w paśmie 174-862MHz (6-69k) ze...

35 zł Więcej...

Konwerter Wide band GT-SAT GT-WB1

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Wide band GT-SAT pozwala...

190 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...
reklama