reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Wojna pod kontrolą” w lutym na National Geographic

dodano: 2018-01-11 11:58
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Rozbiórka gigantów: odrzutowce National Geographic Niecodzienne samochody, niezwykłe samoloty - nie tylko pasażerskie, ale również bojowe. Wszystkie one widziane z bliska - czasem nawet z bardzo bliska, z dokładnością do każdej najmniejszej nawet części. Maszyny, które nie mogą zawieść - bo kiedy dojdzie do awarii tysiące metrów nad ziemią - skutki mogą być katastrofalne. W lutym na kanale National Geographic spojrzymy w niebo, ale też z niebiańskiej perspektywy popatrzymy na ziemię. Będziemy oglądać z bliska brutalną wojnę, odkrywać pradawne cywilizacje i poznawać tajemnice dinozaurów. Pokażemy też luksus w najlepszym wydaniu - będziemy w Abu Zabi i Dubaju.

Wojna pod kontrolą National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Klasyki w warsztacie
W lutym na ekrany wjedzie trzecia seria „Klasyków w warsztacie”. Poznamy najbardziej kultowe samochody, na widok których niejednej osobie zapiera dech w piersiach. Zobaczymy też właścicieli, którzy chcą, by ich auta stały się prawdziwymi cackami. Będziemy świadkami poszukiwań auta jedynego w swoim rodzaju, samochodu marzeń, prawdziwego klasyka. Mistrzowie z warsztatu Davida Graingera będą pracować nad tym, by stał się on prawdziwym hitem wystawy klasycznych samochodów.
Premiery w czwartki od 1 lutego o godz. 21:00 i 21:30 
 

Katastrofa w przestworzach
Kiedy w 2014 roku na terytorium Ukrainy runął samolot Malaysia Airlines, świat wstrzymał oddech. Lot MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur przebiegał bez zakłóceń do czasu, gdy znalazł się nad strefą trwającego wtedy już od kilku miesięcy konfliktu między Ukraińcami i prorosyjskimi separatystami. Wtedy właśnie gwałtownie obniżył lot i uderzył w ziemię. Życie straciło 283 pasażerów i 15 członków załogi. W śledztwo trwające w cieniu rosyjsko-ukraińskiego konfliktu zbrojnego zaangażowane były międzynarodowe organizacje, a świat z uwagą przyglądał się pracom ekspertów. Prześledzimy je krok po kroku w premierowym odcinku kolejnej, siedemnastej serii „Katastrofy w przestworzach”. W kolejnych odcinkach postaramy się zrozumieć, co było przyczyną tajemniczej katastrofy samolotu linii TransAsia z 2015 roku, sprawdzimy dlaczego samolot Delta Air Lines - lot 1141 runął na ziemię tuż po starcie. Pochylimy się także nad tragedią statku kosmicznego SpaceShipTwo należacego do Virgin Galactic.
Premiery w poniedziałki od 12 lutego o godz. 21:00 

Rozbiórka gigantów: odrzutowce 
Jest ich kilka milionów. Ważą dziesiątki ton. To części, z których zbudowane są lotnicze bestie. W dokumencie „Rozbiórka gigantów: odrzutowce” przyjrzymy się każdej z nich, by zrozumieć, jak działają, za co odpowiadają i jak istotne jest, by wszystko funkcjonowało bez zarzutu, kiedy maszyna wzbija się tysiące metrów nad ziemię. Zobaczymy rozebranego na części Boeinga 747, który na zawsze zmienił cywilne podróże lotnicze, kiedy ponad 50 lat temu po raz pierwszy wzbił się w niebo. Ekipa, która stanie przed wyzwaniem jego naprawy, będzie musiała wziąć pod lupę 6 milionów części. Poznamy też z bliska Fantoma F-4 – wojskowy samolot myśliwsko-bojowy, którego awaria może być katastrofalna w skutkach. Eksperci spędzą ponad 2 miesiące, rozbierając na części tę maszynę wyposażoną w dwa silniki turboodrzutowe, rakiety i działo Vulcan. Gdy obie maszyny zostaną rozłożone, zobaczymy z bliska jak działają wszystkie elementy samolotu - od silników, przez skrzydła aż po czarne skrzynki. Niektóre elementy będą musiały zostać przetestowane, inne czeka naprawa, by nie zawiodły podczas kolejnego lotu. To scenariusz, który nie może się wydarzyć na wysokości 10 tysięcy metrów nad ziemią.
Premiera w poniedziałek 12 lutego o godz. 22:00 
 

Stawka warta tuńczyka
W Outer Banks rozpoczyna się nowy sezon połowów tuńczyka błękitnopłetwego. To kolejna szansa na umocnienie swojej pozycji 1)wśród nieustraszonych rybaków z Północnej Karoliny. Ryzyko jest spore, ale i nagroda jest niemała. Ekipy są gotowe na wszystko, by zdobyć największe okazy. Nie będzie łatwo. Wysokie fale nie są przychylne rybakom, a pogoda płata im figle. Oprócz pilnowania własnego bezpieczeństwa i poszukiwania największych ryb, trzeba jeszcze obserwować konkurencję, która nie spoczywa na laurach. Najnowszy wyścig o miano najlepszego poławiacza tuńczyków błekitnopłetwych okaże się jednym z najtrudniejszych.
Premiery w środy od 7 lutego o godz. 22:00 

Samoloty bojowe
Samoloty do zadań specjalnych. Ich konstrukcje muszą wytrzymać najtrudniejsze starcia na prawdziwym polu walki. 10-odcinkowa seria „Samoloty bojowe” to wyjątkowa opowieść o roli, jaką różne typy samolotów odegrały w historii lotnictwa wojskowego. Zobaczymy niezwykłe bombowce – między innymi Lancaster i Dakota z okresu II wojny światowej – oraz odrzutowy bombowiec dalekiego zasięgu B-52. Przyjrzymy się z bliska, jak wyglądał wyścig technologiczny u progu XX wieku, kiedy konstruktorzy starali się zbudować samolot dający szansę na wygranie wojny. Seria „Samoloty bojowe” pokaże, jaką odegrały te maszyny w historii lotnictwa wojskowego oraz to, w jaki sposób technologia pozwoliła wznieść się ponad wyznaczone granice. Maszyny to jednak nie wszystko. Poznamy również niezwykłych pilotów i ich niezwykłe, pełne emocji historie.
Premiery w piątki od 16 lutego o godz. 22:00 
 

Wojna pod kontrolą
Seria „Wojna pod kontrolą” to osobisty, widziany z bliska obraz wojny przeciwko brutalnemu ekstremizmowi. Zobaczymy w niej mężczyzn i kobiety, które poświęcają jej całe swoje życie. Dzięki niecodziennej możliwości dostępu do żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych, znajdziemy się w niedostępnych na co dzień zakątkach Pentagonu, staniemy na froncie wojen i bitew, które rozgrywają się na całym świecie, zasiądziemy w kokpicie myśliwca, biorącego udział w jednej z misji. Początkiem tej niebezpiecznej przygody będzie udział w walkach o iracki Mosul.
Premiery w piątki od 9 lutego o godz. 23:00 
 

BLOK PROGRAMOWY ZAGINIONE CYWILIZACJE
Emisja w niedzielę 25 lutego od godz. 17:55
 

Blok programowy „Zaginione cywilizacje” przeniesie nas w czasy sprzed tysięcy lat. Zobaczymy jak powstały prehistoryczne cywilizacje, jak się rozwijały i jakie były ich osiągnięcia.
  • Podziemny świat Majów – emisja w niedzielę 25 lutego o godz. 17:55
Diego Bunuel przemierza głębokie wody i podziemne tunele, badając tajemniczy upadek cywilizacji Majów sprzed 1000 lat.
  • Pradawne Archiwum X: Pismo Inków - emisja w niedzielę 25 lutego o godz. 18:55
Dr Sabine Hyland próbuje zbadać język odkryty na świętych inkrustowanych tkaninach Inków i złamać ich skomplikowany kod.
  • Kolosy starożytności: Machu Picchu - emisja w niedzielę 25 lutego o godz. 20:00
Odkrywamy zbudowane na cześć twórcy Imperium Inków - cesarza Pachacuti, miasto Machu Picchu. To jeden z najbardziej inspirujących zabytków na planecie.
  • Majowie z powietrza – premiera w niedzielę 25 lutego o godz. 21:00
Dżungla w Ameryce Środkowej to nie tylko wyjątkowa przyroda, ale także prawdziwa gratka dla archeologów. W wyniku prac, które odbywały się przez dziesiątki lat, odkryto tu między innymi ślady antycznej cywilizacji Majów. Rozwój technologii przynosi zmiany również dla badań archeologicznych. Dokument „Majowie z powietrza” pokaże największe w historii archeologii badanie LIDAR. Uzmysłowi nam ono, jak ogromna, złożona i skomplikowana była cywilizacja Majów.
  • 2210: Upadek cywilizacji? - emisja w niedzielę 25 lutego o godz. 22:00
Co za kilkaset lat powiedziałyby o nas ruiny niektórych z naszych największych miast? Czy naukowcy byliby w stanie wyjaśnić, co było przyczyną upadku naszej cywilizacji?


BLOK PROGRAMOWY DINOZAURY POD LUPĄ 
Emisja we wtorek 20 lutego od godz. 21:00

W bloku programowym „Dinozaury pod lupą” przyjrzymy się z bliska tym fascynującym kręgowcom, które żyły na Ziemi miliony lat temu.
  • Bestia – emisja we wtorek 20 lutego o godz. 21:00
Ostre jak brzytwa zęby, długa szczęka, zakrzywione ostre pazury. Myślisz, że mowa o T. Rex-ie? Nie. To jest Spinozaur. Paul Sereno i Nizar Ibrahim podejmują próbę rekonstrukcji tego największego lądowego drapieżnika.
  • Śmiertelne starcie dinozaurów – emisja we wtorek 20 lutego o godz. 22:00
Tajemnicza skamielina może być ostatnim fragmentem układanki, świadczącej o tym, że T.Rex nie był jedynym osobnikiem żyjącym w okresie późnej kredy.
  • Autopsja tyranozaura – emisja we wtorek 20 lutego o godz. 23:00
Warunki, w których możliwe było zachowanie tej mumii, występują niezwykle rzadko. Nie codziennie możliwe jest też obserowanie takich operacji. Szczególnie kiedy jest to sekcja tyranozaura.


BLOK PROGRAMOWY CUDA BLISKIEGO WSCHODU
Emisja we wtorek 27 lutego od godz. 21:00
  • Nowy Luwr w Abu Zabi – premiera we wtorek 27 lutego o godz. 21:00
Nad brzegiem Zatoki Perskiej, znajduje się Luwr w Abu Zabi. Wewnątrz tego inspirowanego kulturą arabską muzeum, zaprojektowanego przez architekta Jeana Nouvela znajduje się ponad 400 bezcennych arcydzieł. Na jego szczycie z kolei umieszczono ważącą 7 tysięcy ton stalowa kopuła – co jest zjawiskiem nietypowym nawet dla współczesnej inżynierii. Luwr w Abu Zabi to wizjonerska i ponadczasowa wizja architektury, która sama w sobie jest prawdopodobnie dziełem sztuki.
  • Najszybsza kolejka górska – emisja we wtorek 27 lutego o godz. 22:00
Kingda Ka - najszybszy i najwyższy na świecie rollercoaster. Zaprojektowany jest tak, aby móc rozpędzić się od 0 do 206 km/h w 3,5 sekundy.
  • Wyścigi konne w Dubaju – emisja we wtorek 27 lutego o godz. 23:00
Wyobraź sobie zielony trawiasty dywan na środku pustyni. To najbardziej luksusowy konny tor wyścigowy na świecie. Ten długi na 1,6 kilometra obiekt oferuje luksusy z najwyższej półki zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...