reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińskie STB i ICTV będą szyfrowane na satelicie

dodano: 2018-01-12 17:39
autor: RO | źródło: detector.media

Ukraińskie kanały szyfrowanie 11 stycznia br. Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia przekształciła licencje ukraińskich stacji telewizyjnych STB i ICTV na zmianę formę dystrybucji satelitarnej z nieszyfrowanej (FTA) na szyfrowaną. Decyzję podjęto szybko i bez wyjaśnień, zważywszy na to, że 7 grudnia ubiegłego roku ukraiński regulator miał zupełnie inne stanowisko w tej sprawie. Wówczas odroczył bezterminowo oświadczenie kanału STB o zmianie warunków licencji. STB i ICTV należą do grupy medialnej StarLightMedia.

StarLightMedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Następnie przedstawiciel Narodowej Rady, Jurij Artiemienko, w komentarzu dla portalu Detector.media powiedział, że nie popiera pomysłu największych grup medialnych o zaszyfrowaniu kanałów na satelicie w 2018 roku i chce przeprowadzić fachowe rozmowy rozważające korzyści i ryzyka wprowadzenia szyfrowania. Jurij Artiemienko do dyskusji chciał zebrać posłów i ekspertów. W ciągu ostatnich tygodni nie odbyły się żadne rozmowy. Co zmieniło stanowisko regulatora? Tego nie wiadomo.

Na początku listopada zeszłego roku cztery największe grupy medialne zgodziły się na zaszyfrowanie kanałów z satelity w maju 2018 roku.

Szyfrowanie jest punktem wyjścia w negocjacjach grup medialnych z operatorami sieci kablowych w kwestii podwyższenia opłat za treści. Operatorzy od 2017 roku płacą nadawcom za retransmisję ich kanałów, a od 2018r. ceny wzrastają. W odpowiedzi dostawcy usług kablowych wymagają od nadawców szyfrowania przekazu i wyłączenia analogowej telewizji naziemnej.

Użytkownicy telewizji satelitarnej muszą liczyć się z tym, że swobodny dostęp do najważniejszych kanałów telewizyjnych (m.in. 1+1, STB, Ukraina telekanał, Inter i innych) będzie z czasem zakończony. Aby móc dalej je oglądać, będą musieli wykupić abonament płatnej platformy satelitarnej Viasat Ukraine lub Xtra TV, albo wybrać inny sposób oglądania telewizji (naziemna telewizja DVB-T2, sieć kablowa, IPTV lub OTT).

Źródło: detector.media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu balkonowy AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak balkonowy 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Antena AX 1000+ Combo LTE ProLine dla MUX 8

Nowy model anteny dla naziemnej TV cyfrowej - szerokopasmowa antena...

89 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...
reklama