reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES-14 i Al Yah 3 polecą 25 stycznia

dodano: 2018-01-15 12:23 | aktualizacja: 2018-01-16 12:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arianespace/satkurier.pl

Al Yah 3 Yahsat 25 stycznia przeprowadzona zostanie pierwsza w tym roku misja Ariane 5, polegająca na dostarczeniu na orbitę geostacjonarną satelitów SES-14 i Al Yah 3. W Gujanie Francuskiej trwają właśnie przygotowania do lotu oznaczonego przez Arianespace jako VA241. Spółka planuje wykonać w tym roku 14 misji - przy użyciu rakiet Ariane 5, Sojuz i Vega.

SES-14


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Arianespace wyniesie SES-14 dla operatora SES z siedzibą w Luksemburgu. Ten nowy satelita będzie obsługiwał klientów w Ameryce Łacińskiej, na Karaibach, w Ameryce Północnej i regionie północnoatlantyckim. SES-14 jest wyposażony w pojemność w pasmach C i Ku. Został wyprodukowany przez Airbusa. SES-14 jest również wyposażony w ładunek NASA na potrzeby misji Global-scale Observations of the Limb and Disk (GOLD), która ma na celu obserwację górnej atmosfery Ziemi.

Al Yah 3 będzie obsługiwany przez Al Yah Satellite Communications Company z siedzibą w Abu Zabi. Satelita ten, zbudowany przez Orbital ATK, będzie wyposażony w pojemność w paśmie Ka, by zapewnić łączność szerokopasmową dla 60 proc. populacji Afryki i ponad 95 proc. populacji Brazylii.

Al Yah 3 będzie pracował na pozycji orbitalnej 20°W, podczas gdy SES-14 będzie świadczył usługi z 47,5°W. Oba satelity są „całkowicie elektryczne” i wykorzystują pokładowe silniki elektryczne, aby osiągnąć orbitę. Całkowity czas podróży na docelowe pozycje orbitalne wyniesie około 4-6 miesięcy.

Natomiast w marcu odbędzie się pierwsza w tym roku misja Sojuza - z satelitami O3b. Lot oznaczono symbolem VS18. Sieć O3b firmy SES oferuje system łączący zasięg satelitarny z szybkością światłowodu, zapewniając klientom przystępną cenowo łączność o niskiej latencji i dużej przepustowości. Konstelacja jest w pełni skalowalna, aby sprostać wymaganiom rynku i działa z orbity na wysokości 8.062 km od Ziemi. Wszystkie satelity O3b zostały zaprojektowane, zintegrowane i przetestowane przez Thales Alenia Space.

Pierwsze 12 satelitów O3b zostało pomyślnie umieszczonych na orbicie przez trzy rakiety Sojuz w 2013 i 2014 roku. Każdy satelita ma masę około 700 kg i zapewnia przepustowość na poziomie ponad 10 Gb/s.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama