Halep - Wozniacki w finale Australian Open

dodano: 2018-01-25 10:42
autor: Jakub Sulisz | źródło: Eurosport

Australian Open Tenis Premium Eurosport Simona Halep i Caroline Wozniacki zmierzą się w finale wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2018. Obie tenisistki wygrały swoje mecze półfinałowe. Dunka pokonała Elise Mertens 6:3, 7:6 (2), a Rumunka Halep wygrała z Angelique Kerber 6:3, 4:6, 9:7. Dla obu będzie to pierwszy w karierze finał w Melbourne.

Australian Open Eurosport

Przed półfinałami istniała możliwość, że w ostatnim meczu zobaczymy dwie zawodniczki pochodzące z Polski i świetnie mówiące w naszym języku. Taki scenariusz jednak się nie sprawdził, bo tylko Wozniacki awansowała do finału. Kerber po horrorze (9:7) pożegnała się z marzeniami o finale w Australii.

Wozniacki dużo łatwiej poradziła sobie z Belgijką, która była nierozstawiona i sprawiła wielką niespodziankę, awansując do półfinału. Halep musiała namęczyć się z dobrze grająca Kerber.

Pierwszy set zwiastował pogrom. Halep po niespełna kwadransie gry prowadziła 5:0. Kerber zdołała jeszcze się poderwać, doprowadzić do stanu 3:5, ale nie odrobiła wszystkich strat i przegrała gładko 3:6.

Kerber w 2. secie również była w nieciekawej sytuacji. Przy stanie 2:1 dla Rumunki dała się przełamać. Halep nie zdołała jednak podwyższyć na 4:1, czego wkrótce pożałowała. Angelique Kerber podniosła się i tym razem odrobiła straty. Przy wyniku 4:4 wygrała gema serwisowego rywalki, objęła prowadzenie, a potem skończyła seta własnym podaniem.

Trzeci set to kobiecy tenis na najwyższym poziomie i wielkie emocje do końca. Kerber otworzyła przełamaniem, ale po chwili sama straciła gema. Przy stanie 4:3 dla Halep, Rumunka wygrała gema serwisowego rywalki i serwowała na zakończenie meczu. Kerber znowu wyszła obronną ręką, ale chwilę później musiała dwukrotnie bronić piłek meczowych. Tym razem również jej się udało. Podbudowana świetnymi powrotami z dalekich podróży, postanowiła sama przejść do kontry. „Angie" w 12. gemie serwowała na wygranie meczu, miała dwa meczbole, jednak nie wykorzystała swoich szans i walka toczyła się dalej.

Przy stanie 8:7 dla liderki rankingu WTA Kerber nie wykorzystała swojego serwisu i Rumunka wykorzystując czwartą piłkę meczową, wygrała 9:7, zapewniając sobie historyczny finał.

Spotkanie finałowe singla kobiet Australian Open Simona Halep - Caroline Wozniacki w sobotę 27 stycznia o godz. 9:30 na Eurosporcie 1 i Tenis Premium 1.

Po tym meczu finałowym kobiet odbędzie się finał debla mężczyzn o godz. 11:30.

Stojak ścienny regulowany 60-100cm