reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Problemy przy wyniesieniu satelitów SES-14 i Al Yah 3 [wideo]

dodano: 2018-01-26 11:28 | aktualizacja: 2018-01-26 12:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES/Arianespace/adtv/satkurier.pl

Ariane 5 SES-14 Al Yah 3 - Żaden start nie jest pozbawiony ryzyka - powiedział Stephane Israel, dyrektor generalny Arianespace, zaraz po wyniesieniu przez spółkę dwóch satelitów w dniu 25 stycznia o godz. 23:20 polskiego czasu. Co prawda rakieta Ariane 5 dostarczyła SES-14 i Al Yah 3 na orbitę, ale jak się później okazało na inną niż zamierzano.

Ariane 5 SES-14 Al Yah 3


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kilka sekund po uruchomieniu górnego stopnia rakiety Ariane 5, druga stacja śledzenia znajdująca się w Natal w Brazylii nie odebrała danych telemetrycznych. Ten brak telemetrii trwał przez resztę lotu.

Następnego dnia operator SES potwierdził, że ​​jego satelita nie został umieszczony na zamierzonej orbicie. Twierdzi, że osiągnięcie właściwej orbity potrwa około cztery tygodnie więcej niż planowano. SES-14 jest całkowicie elektrycznym satelitą i w związku z tym oczekiwano, że osiągnięcie odpowiedniej pozycji zajmie mu od czterech do sześciu miesięcy. Satelita jest w dobrym stanie i nie odnotowano żadnych innych problemów, zapewnił SES.

SES-14 będzie obsługiwał klientów w Ameryce Łacińskiej, na Karaibach, w Ameryce Północnej i regionie północnoatlantyckim. Ten nowy satelita jest wyposażony w pojemność w pasmach C i Ku. Został wyprodukowany przez Airbusa. SES-14 jest również wyposażony w ładunek NASA na potrzeby misji Global-scale Observations of the Limb and Disk (GOLD), która ma na celu obserwację górnej atmosfery Ziemi.

Al Yah 3 będzie obsługiwany przez Al Yah Satellite Communications Company z siedzibą w Abu Zabi. Satelita ten, zbudowany przez Orbital ATK, będzie wyposażony w pojemność w paśmie Ka, by zapewnić łączność szerokopasmową dla 60 proc. populacji Afryki i ponad 95 proc. populacji Brazylii.

Al Yah 3 będzie pracował na pozycji orbitalnej 20°W, podczas gdy SES-14 będzie świadczył usługi z 47,5°W.

Anomalia, jaka wystąpiła podczas startu Ariane 5 z satelitami SES-14 i Al Yah 3, prawdopodobnie będzie wymagać dochodzenia, które może opóźnić dalsze planowane starty.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

180 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

670 zł Więcej...
reklama