reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bez reklam leków w rosyjskiej TV i radiu?

dodano: 2018-01-31 19:59
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/nakanune.ru

Rosja Liderzy Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) zgłosili do Dumy Państwowej projekt ustawy o zakazie reklamy lekarstw w telewizji i radiu. Partia Władimira Żyrinowskiego jest zdania, że szeroko reklamowane w mediach preparaty lecznicze prowokują mieszkańców do samoleczenia się. Deputowani powołują się na doświadczenia krajów UE, w których ustawy odnośnie reklam lekarstw są także zaostrzone.

leki lekarstwa przemysł farmaceutyczny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sondaże pokazują, że tylko 13-20% Rosjan odwiedza lekarza w przypadku choroby, a 60% woli samoleczenie. Wynika to w dużej mierze z natrętnych reklam leków, uważają autorzy projektu.
 

W każdych 15 minutach reklama proponuje cudotwórcze lekarstwa na ból, przeziębienie, alergię, stres, poprawę trawienia i inne dolegliwości. Mało kto zwraca uwagę na frazę o przeciwwskazaniach i koniecznej konsultacji u specjalisty. Pod wpływem reklamy człowiek idzie do apteki i kupuje cudotwórcze preparaty, ignorując przy tym wizytę u lekarza. Główne niebezpieczeństwo samoleczenia polega na tym, że choroba nie jest diagnozowana przez lekarza w początkowym stadium, kiedy dana osoba może zostać wyleczona, a skutki tego mogą być nieodwracalne

- napisała w oświadczeniu partia LDPR.


Źródło: tele-satinfo.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Antena AX 1000+ Combo LTE ProLine dla MUX 8

Nowy model anteny dla naziemnej TV cyfrowej - szerokopasmowa antena...

89 zł Więcej...

Zabezpieczenie przepięciowe Axing

Proste i skuteczne zabezpieczenie sprzętu TV/SAT przed piorunami i zewnętrznymi...

30 zł Więcej...
reklama