reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

GS Group prezentuje odbiornik na bazie Android [wideo]

dodano: 2018-02-02 19:17 | aktualizacja: 2018-02-02 21:36
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru

GS Group General Satellite Rosyjski holding GS Group stworzył nową generację odbiorników telewizji cyfrowej, opartą na systemie Android, opracowaną i wyprodukowaną w Rosji. Nowe urządzenie pod marką General Satellite pozwala wyjść daleko poza ramy tradycyjnej telewizji liniowej, zmieniając telewizor w prawdziwe centrum multimedialne z szeroką gamą usług i serwisów. Możliwości odbiornika były prezentowane na wystawie mediów i telekomunikacji CSTB Telecom & Media 2018 w Moskwie. W najbliższych latach GS Group uruchomi linię podobnych urządzeń dla rosyjskich operatorów telekomunikacyjnych.

GS Group General Satellite


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Własna platforma programowa GS Group na bazie Android udostępnia abonentom wiele różnych nieliniowych usług do treści, a operatorom ułatwia ich uruchamianie. Rozszerzenie funkcjonalności odbiornika zapewniają podłączone urządzenia peryferyjne, m.in. moduł "inteligentny dom", przekształcający odbiornik TV w centrum sterowania domem. Platforma pozwala na sprawną integrację i uruchamianie obecnych na rynku aplikacji, dodatków i usług innych producentów.

Cyfrowy odbiornik zbudowano w oparciu o najbardziej zaawansowane produkty i technologie. GS Group skorzystała z własnych innowacyjnych rozwiązań: mikroprocesora działającego według technologii SiP (System in Package), łączącym w jednym korpusie nowoczesne czterordzeniowe procesory wiodących światowych producentów i wielu aktywnych elementów, w tym własnej konstrukcji koprocesor. Wbudowany system DRM, także przygotowany przez GS Group, zapewnia maksymalną ochronę danych przed nieautoryzowanym dostępem i spełnia najwyższe wymagania związane z bezpieczeństwem do treści.

Urządzenie wyposażono w dwa tunery, co pozwala użytkownikom oglądać treści wideo w wysokiej jakości na dwóch ekranach jednocześnie. Jeden tuner przekazuje treść na ekran telewizora, a drugi – na drugi ekran telewizyjny, urządzenie mobilne lub konsolę do gier. Wbudowany moduł WiFi z technologią MiMo zapewnia niezawodne bezprzewodowe łączenie odbiornika do sieci domowej i Internetu. Odbiornik może służyć jako punkt dostępu i podłączać inne urządzenia mobilne do zarządzania usługami i serwisami. Odbiornik ma wygodny, dostosowujący się do użytkownika interfejs i oferuje klientom pełną gamę wbudowanych usług nowoczesnej telewizji cyfrowej (m.in. EPG, telegazeta, napisy, timer, funkcja przypomnienia i gry).Szerokie możliwości i duża szybkość pracy usług operatorskich są osiągane dzięki optymalnemu połączeniu pamięci DDR i dwóch bloków pamięci flash eMMC po 8Gb. Jeden z nich przeznaczony jest do operowania usługami nieliniowymi (PushVOD, PVR, pauza, przewijanie, TimeShift i inne). Drugi blok dotyczy usług dodatkowych, własnych i postronnych.

Produkcja urządzeń startuje w 2018 roku. Cały łańcuch technologiczny, od opracowania do pakowania gotowego produktu, zostanie wdrożony w innowacyjnym przedsiębiorstwie Technopolis GS, zlokalizowanym w mieście Gusiew w obwodzie kaliningradzkim.

Źródło: tele-satinfo.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 AE

Antena epoksydowa 1,3m z zawieszeniem AE na 1 satelitę -...

570 zł Więcej...
reklama