reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał A2 - CNN dla Albanii

dodano: 2018-02-07 16:51 | aktualizacja: 2018-02-08 12:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: CNN/Gener2

CNN_albania_A2_360px.jpg Powstanie nowy kanał informacyjny dla Albanii, stowarzyszony z CNN. Amerykańska stacja CNN zawarła ekskluzywną umowę partnerską z albańską firmą Gener2, aby uruchomić zupełnie nowy, 24-godzinny kanał informacyjny w Albanii.

Cnn_gener2_albania_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał znany jako A2 lub A2 News, będzie miał swoją siedzibę w stolicy kraju, Tiranie i będzie nadawał nie tylko dla widzów w Albanii, ale także dla milionów Albańczyków mieszkających poza granicami kraju. za projektem stoi Bashkim Ulaj, jeden 20 najbogatszych ludzi w Albanii, z dochodem kilkuset milionów euro. Kanał A2 ma rywalizować z albańskimi stacjami Shqipëri, News 24, Ora News, Report TV, Abc News i Fax News.

Komentując start kanału A2 pod koniec tego roku, CEO firmy Gener2, Bashkim Ulaj powiedział:

- Poprzez uruchomienie tego kanału informacyjnego razem z CNN z siedzibą w Tiranie, chcemy podnieść poprzeczkę w lokalnej produkcji wiadomości, zmienić rzeczywistość medialną w Albania, oferując szybkie, dogłębne, dokładne i wiarygodne źródło wiadomości. Tworząc to ekscytujące nowe przedsięwzięcie, nawiązaliśmy współpracę z ekspertami medialnymi z dużym doświadczeniem, prowadząc globalne firmy technologiczne, kreatywne i komunikacyjne wierzymy, że ostateczny produkt będzie poza wszelkimi obecnymi na albańskim, regionalnym rynku mediów.


Greg Beitchman, wiceprezes ds. sprzedaży treści i partnerstwa z CNN International Commercial, dodał:

- A2 ma potencjał, aby wprowadzić nowy i wyjątkowy styl dziennikarstwa do Albanii, ponieważ staje się wyłącznym partnerem CNN w tym kraju i dołącza do naszej sieci ponad 1100 oddziałów na całym świecie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Gener2 w nadchodzących miesiącach w zakresie szkoleń, konsultacji i pomysłów dotyczących treści, aby stworzyć platformę medialną, która może stać się liderem wiadomości w Albanii.


A2 będzie wyłącznym partnerem CNN w Albanii. W ten sposób uzupełni pierwotny program stacji poprzez włączenie wybranych programów CNN i wiadomości przetłumaczonych na język albański. Podobnie w Polsce robi m.in. TVN24.

Gener2 jest jedną z największych prywatnych firm budowlanych i inżynieryjnych w Albanii. Prowadzi działalność w zakresie budownictwa cywilnego, infrastruktury i budowy dróg, inżynierii i zarządzania projektami, energetyki i telekomunikacji, zarządzania nieruchomościami i handlu detalicznego.

Tymczasem CNN International Commercial (CNNIC) jest oddziałem Turner International odpowiedzialnym za działalność operacyjną CNN poza USA. Wszystkie działania komercyjne dla takich marek, jak CNN International, CNN en Español, CNN Arabic, CNN Style, CNNMoney i Great Big Story są realizowane i nadzorowane przez ten oddział.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 840 zł Więcej...
reklama