reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fuzja indyjskich platform zatwierdzona

dodano: 2018-02-07 16:33
autor: Anita Kaźmierska | źródło: rapidtvnews

Videocon d2h 4K dekoder Dish TV i Videocon d2h zamierzają sformalizować długo oczekiwaną fuzję, której celem jest utworzenie największej w Indiach platformy satelitarnej Dish TV Videocon. Zamknięcia transakcji można się spodziewać przed końcem lutego br. Dish TV potwierdził, że wyznaczył już dwóch dyrektorów do zarządu Videocon d2h, aby nadzorowali połączenie firm.

Dish TV India dekoder


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Połączenie, którego zapowiedź została po raz pierwszy ogłoszona w listopadzie 2016 roku, będzie skutkowało powstaniem firmy medialnej o wartości około 2,4 mld dol., obsługującej 29 mln abonentów. Jedynie amerykański DirecTV ma większą liczbę klientów. Fuzja Dish TV i Videocon d2h została prawnie zatwierdzona pod koniec lipca 2017 roku, a następnie w grudniu 2017 roku zielone światło dał rząd.

Udziałowcy Dish TV będą posiadać 55,4 proc. nowego podmiotu, a udziałowcy Videocon d2h pozostałe 44,6 proc. Połączona platforma będzie się nazywała Dish TV Videocon i będzie największą notowaną na giełdzie firmą medialną w Indiach.

Dish TV jest obecnie liderem indyjskiego rynku DTH z 24-proc. udziałem. Następne są: Tata Sky z 23-proc. udziałem i Videocon d2h z 21-proc. udziałem w rynku. Wynika to z danych z końca czerwca 2017 roku opublikowanych przez regulatora TRAI w Indiach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

129 zł Więcej...

Obrotnica DiSEqC SG2100

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

320 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

59 zł Więcej...
reklama