reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W rosyjskich kanałach przybędzie programów o nauce

dodano: 2018-02-10 17:19 | aktualizacja: 2018-02-10 18:08
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/regnum.ru

Jedna Rosja Aleksander Teterdinko Największe federalne stacje telewizyjne w Rosji powinny emitować w czasie prime time programy naukowe. Z odpowiednią inicjatywą wystąpił deputowany Zgromadzenia Ustawodawczego Petersburga z Jednej Rosji, Aleksander Teterdinko. Według jego propozycji, programy naukowe mają zajmować 120 minut czasu antenowego tygodniowo. Czas prime time jest liczony w dni powszednie od 18:00 do 23:00 i od 14:00 do 23:00 w dni wolne.

telewizja pilot kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem wprowadzenia zmian jest upowszechnianie wiedzy naukowej i zwiększanie prestiżu nauki, tworzonej przy wsparciu i uczestnictwie Rosyjskiej Akademii Nauk.

Teterdinko jest zaniepokojony szerokim rozpowszechnianiem pseudonaukowych wiadomości przez ogólnorosyjskie stacje telewizyjne. Trend taki obserwuje od kilku ostatnich lat. Polityk ma na myśli astrologię, ekstrasensorykę, ufologię, parapsychologię, chiromancję, okultyzm i inne. Takie tematy ograniczają nadawanie programów popularnonaukowych przez główne kanały.

W tym samym czasie we współczesnym świecie, gdzie stale rozwija się nauka i technika, niezwykle ważne jest informowanie społeczeństwa o najnowszych osiągnięciach naukowych. Popularyzacja nauki jest najważniejszym zadaniem państwa. Dlatego konieczne jest, aby przezwyciężyć kryzys telewizji naukowo-popularnej oraz zapewnić mechanizmy ustawodawcze, mające na celu ożywienie programów popularnonaukowych na ojczystym ekranie

- mówi autor inicjatywy, Aleksander Teterdinko.


Źródło: tele-satinfo.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik VU+ Ultimo 4K

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2590 zł Więcej...
reklama