reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W rosyjskich kanałach przybędzie programów o nauce

dodano: 2018-02-10 17:19 | aktualizacja: 2018-02-10 18:08
autor: RO | źródło: tele-satinfo.ru/regnum.ru

Jedna Rosja Aleksander Teterdinko Największe federalne stacje telewizyjne w Rosji powinny emitować w czasie prime time programy naukowe. Z odpowiednią inicjatywą wystąpił deputowany Zgromadzenia Ustawodawczego Petersburga z Jednej Rosji, Aleksander Teterdinko. Według jego propozycji, programy naukowe mają zajmować 120 minut czasu antenowego tygodniowo. Czas prime time jest liczony w dni powszednie od 18:00 do 23:00 i od 14:00 do 23:00 w dni wolne.

telewizja pilot kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem wprowadzenia zmian jest upowszechnianie wiedzy naukowej i zwiększanie prestiżu nauki, tworzonej przy wsparciu i uczestnictwie Rosyjskiej Akademii Nauk.

Teterdinko jest zaniepokojony szerokim rozpowszechnianiem pseudonaukowych wiadomości przez ogólnorosyjskie stacje telewizyjne. Trend taki obserwuje od kilku ostatnich lat. Polityk ma na myśli astrologię, ekstrasensorykę, ufologię, parapsychologię, chiromancję, okultyzm i inne. Takie tematy ograniczają nadawanie programów popularnonaukowych przez główne kanały.

W tym samym czasie we współczesnym świecie, gdzie stale rozwija się nauka i technika, niezwykle ważne jest informowanie społeczeństwa o najnowszych osiągnięciach naukowych. Popularyzacja nauki jest najważniejszym zadaniem państwa. Dlatego konieczne jest, aby przezwyciężyć kryzys telewizji naukowo-popularnej oraz zapewnić mechanizmy ustawodawcze, mające na celu ożywienie programów popularnonaukowych na ojczystym ekranie

- mówi autor inicjatywy, Aleksander Teterdinko.


Źródło: tele-satinfo.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena COR-900 + Unicable II LNB

Antena 90 cm Corab COR-900 z konwerterem Unicable II (32...

329 zł Więcej...

Matrix HDMI-4x2 4K

Rozdzielacz, przełącznik HDMI: 4 wejścia - 2 wyjścia (zgodny z...

290 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama