reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jest zgoda z USA na przejęcie Scripps przez Discovery

dodano: 2018-02-28 10:44 | aktualizacja: 2018-02-28 11:45
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Discovery Communications/satkurier.pl

TVN Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zakończył postępowanie w sprawie planowanego przejęcia przez Discovery Communications sieci Scripps Networks Interactive, właściciela Grupy TVN, dając tej transakcji zielone światło.

TVN kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Amerykański koncern Discovery ogłosił w lipcu 2017 roku, że osiągnął porozumienie w sprawie nabycia Scripps Networks. Wartość transakcji jest szacowana na 14,6 mld dol. Połączenie firm pozwoli na zaoferowanie treści Scripps Networks międzynarodowej publiczności, zwiększenie możliwości dla reklamodawców i partnerów dystrybucyjnych oraz umożliwi znaczne synergie kosztowe.

Połączone portfolio marek Discovery i Scripps będzie obejmowało:
  • Discovery: Discovery Channel, TLC, Investigation Discovery, Animal Planet, Science i Turbo/Velocity; OWN w Stanach Zjednoczonych; Discovery Kids w Ameryce Łacińskiej; Eurosport;
  • Scripps: HGTV, Food Network, Travel Channel, DIY Network, Cooking Channel i Great American Country; TVN w Polsce; UKTV - joint venture z BBC Worldwide; Asian Food Channel w Azji; Fine Living Network.

Przypomnijmy, że w lutym br. przejęcie Scripps zostało zatwierdzone przez Komisję Europejską, pod warunkiem, że kanały informacyjne TVN24 i TVN24 BiS będą udostępniane polskim dystrybutorom za „rozsądną cenę” przez okres co najmniej 7 lat. Zamknięcie planowanej transakcji pozostaje jeszcze uzależnione od zgody regulatora w Irlandii i od innych zwyczajowych warunków finalizacji. Jest spodziewane na koniec pierwszego kwartału 2018 roku. Do momentu zamknięcia transakcji spółki będą nadal działać jako odrębne i niezależne podmioty.
 

- Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć ten znaczący kamień milowy na drodze do pozyskania Scripps Networks Interactive - ​​powiedział David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Discovery. - Zakończenie postępowania przez Departament Sprawiedliwości jest nieodłącznym krokiem w kierunku zamknięcia naszej transakcji. W niecierpliwością czekamy na połączenie tych dwóch wspaniałych firm z korzyścią dla naszych entuzjastycznych widzów na całym świecie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena siatkowa TURBO 35dB

Siatkowa szerokopasmowa, antena telewizyjna pracująca w paśmie 174-862MHz (6-69k) ze...

35 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama