reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Multimedia Polska uniknęły kary finansowej

dodano: 2018-03-01 14:32 | aktualizacja: 2018-03-01 15:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UOKiK

UOKiK umowy przez telefon Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję dotyczącą spółki Multimedia Polska. Jej klienci odzyskają abonament za dwa miesiące, dostaną 50 minut rozmów albo 5 GB internetu. Operator uniknął kary finansowej, ponieważ wyeliminuje skutki swoich praktyk.

Multimedia Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wątpliwości UOKiK wobec Multimediów Polska wzbudził sposób zawierania lub zmiany umów w 2015 i 2016 roku. Urząd przeanalizował telefoniczne rozmowy sprzedażowe i skrypty rozmów. Postępowanie przeciwko operatorowi zostało wszczęte pod koniec grudnia 2016 roku.

Multimedia Polska błędnie informowały abonentów, że mogą odstąpić od umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w czasie krótszym niż przewiduje prawo. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, mamy na to 14 dni. Konsultanci mówili, że przysługuje 10. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, od umowy można odstąpić także w sytuacji, gdy już korzystamy z usług. Praktyka przedsiębiorcy na to nie pozwalała. Ponadto jego klienci nie dostawali potwierdzenia warunków proponowanej przez telefon umowy. W związku z tym nie mogli zweryfikować rzeczywistych warunków przed ich akceptacją.

Multimedia Polska zobowiązały się do tego, że zmienią praktykę i usuną skutki swoich działań.
Propozycje spółki obejmą również tych konsumentów, którzy przestali korzystać z jej oferty w wyniku kwestionowanych praktyk. Operator, zgodnie z decyzją prezesa UOKiK, poinformuje konsumentów o możliwości skorzystania z rekompensat. Konsumenci, którzy nie mogli odstąpić od umowy ze względu na odmowę spółki, otrzymają zwrot abonamentu za 2 miesiące. Te osoby, które już odstąpiły od umowy i musiały oddać przyznaną wcześniej ulgę, dostaną ją z powrotem. Część konsumentów otrzyma korzyści w formie dodatkowych usług, np. dostęp do katalogu filmów, 50 darmowych minut rozmów telefonii komórkowej lub 5 GB internetu.

O szczegółach zobowiązania można przeczytać w decyzji UOKiK.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...
reklama