reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spacecom chce współpracować z Ukrainą

dodano: 2018-03-06 22:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: nkau.gov.ua

Spacecom_ukraina_2018_360px.jpg Według lokalnych, ukraińskich mediów, izraelski operator satelitarny Spacecom przeprowadził rozmowy z Państwową Agencją Kosmiczną Ukrainy (DKA - Державне космічне агентство України) z zamiarem stworzenia ukraińskiego systemu łączności satelitarnej, który będzie działał we wspólnym przedsięwzięciu z firmą Spacecom.


Spacecom_ukraina_2018_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spacecom jest operatorem floty satelitów Amos.

Strona internetowa DKA (Державне космічне агентство України) potwierdza, że dyskusja na temat statusu ukraińskiego projektu odbyła się pomiędzy szefem DKA Pavlem Dehtiarenko i Davidem Pollackiem, dyrektorem generalnym firmy Spacecom, w Kijowie 20 lutego 2018 r.

Strony ukraińska i izraelska zwróciły uwagę na pozytywne doświadczenia współpracy Spacecom i Ukrkosmos przy dzierżawie pojemności satelity Amos 7 oraz projektu „Kraina TV”.

Ponadto omówiono stan wdrożenia projektu utworzenia krajowego systemu łączności satelitarnej Ukrainy. W szczególności przedstawiciele izraelskiej strony wyrazili zainteresowanie udanym wprowadzeniu na orbitę ukraińskiego satelity Lybid i oddanie go do wspólnej eksploatacji.

Ukraina nadal wspiera opóźniony projekt własnego satelity Lybid, który jest budowany przez kanadyjski MDA Kanada i rosyjski ISS Reshetnev. Opóźnienia nastąpiły z powodu sporu między Ukrainą a Rosją o aneksję Krymu przez Rosję. Satelita Lybid jest finansowany z pożyczki w wysokości 254 mln dol. z banku Export Development w Kanadzie.

Satelita Lybid miał trafić na orbitę w tym roku.

Źródło: nkau.gov.ua
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

670 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...
reklama