reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Przedziwna Planeta Ziemia” w kwietniu na National Geographic

dodano: 2018-03-12 10:53
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

Przedziwna planeta Ziemia National Geographic Kwiecień na kanale National Geographic przyniesie dwie szczególnie wyczekiwane premiery. Pierwszą z nich jest  wyreżyserowana przez Darrena Aronofsky'ego seria „Przedziwna Planeta Ziemia” z Willem Smithem jako narratorem. Poznamy dzięki niej tajemnice naszej planety i odkryjemy nieznane fakty.

Przedziwna planeta Ziemia National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czy wiedzieliście, że las deszczowy wcale nie jest płucami świata? A czy wiecie, że Pablo Picasso to niezła sztuka? I nie chodzi tu tylko o malarstwo, ale również o jego barwną osobowość. Przybliży ją w kwietniu głośna seria  "Geniusz: Picasso", w której w główną rolę ekscentrycznego artysty wcieli się... Antonio Banderas. W kwietniu na kanale National Geographic swoje tajemnice odkryją też przed nami agenci amerykańskiego wywiadu i północnokoreański reżim. W rocznicę zatonięcia Titanica prześledzimy z kolei wszystkie niewiadome dotyczące tej katastrofy. Nie zabraknie też szerokiej propozycji na Święta Wielkanocne.

Przedziwna planeta Ziemia
Kanał National Geographic, uznany reżyser Darren Aronofsky i wyróżniona wieloma nagrodami producentka Jane Root połączyli swoje siły i stworzyli serię dokumentalną, która zmienia podejście do programów popularnonaukowych. „Przedziwna planeta Ziemia” to niezwykła produkcja, w której hollywoodzki aktor Will Smith w kolejnych odcinkach zabiera nas w niezwykłą i pełną emocji podróż po całej Ziemi. Ale to nie wszystko. Będziemy mieli szansę poznać ją też z perspektywy dostępnej tylko dla nielicznych – wybrańców, którzy naszą planetę opuścili, czyli astronautów.
Premiery we wtorki od 3 kwietnia o godz. 22:00 
 

 
Geniusz: Picasso
Jako jeden z najbardziej wpływowych i znanych artystów XX wieku, Pablo Picaso widział i interpretował świat w niezwykły sposób. Jego naturę – artysty pełnego pasji i niezwykle twórczego – doskonale oddaje Antonio Banderas, który wcielił się w rolę Picassa w drugiej serii kultowej już produkcji. Życie Picassa to jednak nie tylko sztuka. To też burzliwe małżeństwa, nieustannie zmieniające się poglądy polityczne i osobiste sympatie. Pierwsza część antologii „Geniusz”, poświęcona osobowości i pracy Alberta Einsteina, nominowana była do wielu nagród filmowych, w tym do Emmy i Złotych Globów.
Premiery w niedziele od 22 kwietnia o godz. 21:00 
 
 

 
Stawka warta tuńczyka 
Od prawie 400 lat Gloucester w stanie Massachusetts jest siedzibą najstarszego portu morskiego w Ameryce i ludzi, którzy łowią ryby, by przetrwać. Każde lato to dla nich szansa na spory zastrzyk gotówki, bo w oceanie pojawia się najcenniejsze trofeum - gigantyczny tuńczyk błękitnopłetwy. Jednak łowienie tuńczyków jest jak hazard. Kapitanowie i ich załogi muszą walczyć z silną konkurencją, której z roku na rok jest coraz więcej. Jaki będzie dla nich ten sezon?
Premiery w środy od 4 kwietnia o godz. 22:00 
 

Blok programowy „Sekrety tajnych służb”
Informacje wywiadowcze to jedne z najlepiej strzeżonych tajemnic. W bloku programowym "Sekrety tajnych służb" będziemy mieli niecodzienną okazję, by przyjrzeć się pracy agentów rozpracowujących grupy przestępcze. Przejdziemy też przez drzwi tajemniczej i pilnie strzeżonej Strefy 51, a także zobaczymy co do ukrycia może mieć CIA.
  • Historia od podszewki: Mroczne sekrety CIA – premiera w sobotę 7 kwietnia o godz. 21:00
To jeden z ciemnych sekretów Zimnej Wojny – przedstawiamy przerażający opis działań CIA zmierzających do poddania nieświadomych członków społeczeństwa działaniu broni biologicznej, halucynogennych leków i technik psychologicznych, mających na celu kontrolowanie umysłu.
 
  • Tajne służby w akcji - premiera w sobotę 7 kwietnia o godz. 22:00 
Przyjrzyj się z ukrycia, jak elitarne siły Secret Service rozpracowują przestępców. Od przemytników przerzucających przez granicę stosy fałszywej gotówki, po oszustów wykradających dane z kart kredytowych – złoczyńcy zawsze szukają sposobu, by przeprowadzić swe nielegalne interesy. Zobacz, jak agenci z Miami i Nowego Jorku starają się być o krok przed przestępcami, by sprawiedliwości stało się zadość.
 
 
  • Strefa 51: tajne archiwa CIA – emisja w sobotę 7 kwietnia o godz. 23:00 
Niewiele miejsc na świecie jest tak tajemniczych jak amerykańska Strefa 51. Wojskowa baza jest od dziesięcioleci tematem spekulacji i teorii spiskowych, na czele z tymi o lądowaniu UFO. Aurę tajemniczości wzmaga fakt, że dostęp do tego obszaru mają tylko nieliczni. Wśród nich będą widzowie kanału National Geographic, którzy zobaczą, co kryje się za zamkniętymi drzwiami jednego z najlepiej strzeżonych miejsc na świecie.

Wydarzenie specjalne Deep State
Max Easton (w rolę którego wcielił się Mark Strong) to były szpieg, który wraca do gry, by pomścić śmierć syna. Niespodziewanie trafia w sam środek wojny wywiadowczej i spisku, który ma na celu rozpętanie chaosu na całym Bliskim Wschodzie. Akcja międzynarodowego thrillera szpiegowskiego toczy się w Wielkiej Brytanii, USA, Iranie, Libanie i Francji. Deep State ma głęboki wymiar polityczny i stawia niewygodne pytanie o związek między władzami i tymi gałęziami przemysłu, które czerpią zyski z globalnych konfliktów. Choć serial pełen jest dynamicznej akcji, jego głównym przesłaniem jest los człowieka, walczącego o najbliższych ze świadomością, że życie nigdy nie daje drugiej szansy.
Premiera serialu Deep State odbędzie się 9 kwietnia o godz. 21:00 równocześnie na kanałach National Geographic oraz FOX
 

Blok programowy „Rocznica tragedii Titanica”
Noc z 14 na 15 kwietnia 1912 roku. Tego, co się wtedy wydarzyło - nie spodziewał się nikt. Statek, który miał być niezatapialny został pochłonięty przez oceaniczne głębiny. Wokół tego zdarzenia przez lata narosło wiele legend. Pojawiały się kolejne hipotezy dotyczące przyczyn tej katastrofy, a wydarzenia kwietniowej nocy pobudziły wyobraźnię niejednego artysty. W rocznicę zatonięcia Titanica kanał National Geographic wyemituje dokumenty, które mogą rzucić nowe światło na naszą dotychczasową wiedzę w tym temacie.
 
  • Titanic: nowe dowody – emisja w sobotę 14 kwietnia o godz. 21:00  
W gorzkim dokumencie dziennikarz Senan Molony, który od lat zajmuje się katastrofą Titanica, zdradza, jak władze linii żeglugowej usiłowały zatuszować tragedię.
 
  • "Titanic": 20 lat później – emisja w sobotę 14 kwietnia o godz. 22:00 
Światowej sławy eksperci spotkają się przy okazji rocznicy premiery filmu o jednej z najsłynniejszych katastrof w historii, aby porozmawiać o nowych ustaleniach i odkryciach na jej temat. Program weryfikuje wersję wydarzeń przedstawionych w hollywoodzkiej produkcji w zestawieniu z nowymi odkryciami i informacjami. James Cameron opowie też widzom o własnych doświadczeniach podczas pracy nad filmem „Titanic”.
 
  • Titanic 1912: akta sprawy – emisja w niedzielę 15 kwietnia o godz. 00:00 
Zatonięcie Titanica pozostaje jedną z najbardziej szokujących i tajemniczych tragedii w starciu człowieka z naturą, do której doszło 15 kwietnia 1912 roku. Dokument ujawni brakujące elementy układanki dotyczące tej katastrofy. Tym, którym wydawało się, że znają wszelkie okoliczności tragedii, film pokaże znacznie więcej wątków i informacji niż dotychczas.


Blok programowy „Korea Północna bez retuszu”
Korea Północna skrywa wiele tajemnic. Media i politycy na całym świecie spoglądają w stronę półwyspu z ogromnym zaciekawieniem, ale również niepewnością, a czasem nawet strachem. Autorytarny władca kraju jest zagadką dla całego świata i trudno przewidzieć jego kolejne kroki. Blok programowy "Korea Północna bez retuszu" to spojrzenie na Koreę z tak bliska, jak tylko się da.
 
  • Kim Dzong Un: portret tyrana – premiera w niedzielę 8 kwietnia o godz. 20:00  
Kim Dzong Un umocnił swoją pozycję bezwzględną polityką wewnętrzną, rozbudową armii i programem jądrowym. Przedstawiamy portret przywódcy KRLD.
 
  • Korea Północna: reżim za zamkniętymi drzwiami – premiera w niedzielę 8 kwietnia o godz. 21:00 
Co wiemy o dyktatorze, który zagroził światu użyciem broni nuklearnej? Jak żyje się w tak odizolowanym państwie, jakim jest Korea Północna?
 
  • Korea Północna: siła propagandy – premiera w niedzielę 8 kwietnia o godz. 22:00 
Wizytujący Koreę Płn. dziennikarz ma nakręcić pochlebny materiał promocyjny. Ostateczny kształt filmu obnaża mechanizm propagandy w tym kraju.
 
  • Korea Północna z ukrycia: dekadę później – emisja w niedzielę 8 kwietnia o godz. 23:00 
W 2006 roku korespondentka Lisa Ling pojechała do Korei Północnej jako koordynatorka programu pomocowego. Zdołała przeniknąć do zamkniętego społeczeństwa w totalitarnym państwie. Od tego czasu w kraju pod rządami Kim Dzong Una zaszło wiele zmian. Koreańscy naukowcy potrafią skonstruować pocisk międzykontynentalny zdolny dotrzeć do terytorium USA. Nowa odsłona dokumentu uzupełnia wiadomości zdobyte przez dziennikarkę ponad dekadę temu.
 
  • Igrzyska w cieniu reżimu – emisja w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 00:00 
Igrzyska olimpijskie w Pjongczangu są wyjątkowe pod wieloma względami, ale ich lokalizacja jest chyba punktem najbardziej przykuwającym uwagę. Zaledwie 80 km od sportowych aren znajduje się strefa zdemilitaryzowana, która oddziela Koreę Południową od Północnej. W pierwszych dniach zimowej olimpiady w Pjongczangu ekipa National Geographic odwiedziła z kamerą Półwysep Koreański, by odpowiedzieć na pytanie, jak wielkie igrzyska wpływają na stosunki Korei Północnej ze światem.
 

Blok programowy „Wielcy Polacy”
  • Jerzy Popiełuszko – posłaniec prawdy – emisja w niedzielę 15 kwietnia o godz. 18:55 
Błogosławiony ks. Jerzy był duszpasterzem, który mówił ludziom o pragnieniu poczucia godności i o prawie do wolności. Właśnie dlatego - mimo zakazów władzy ludowej - w kościele św. Stanisława Kostki na prowadzonych przez niego mszach za ojczyznę gromadzili się ludzie z całego kraju. Przesłanie i nauczanie ks. Jerzego są wciąż aktualne, a jego życie i męczeńska śmierć nie pozostawią nikogo obojętnym.
 
  • Sen o Warszawie – emisja w niedzielę 15 kwietnia o godz. 21:00 
Dokument Sen o Warszawie przedstawia życie i twórczość Czesława Niemena w oparciu o materiały archiwalne, wypowiedzi rodziny, krytyków oraz dziennikarzy.
 
  • Jurek – emisja w niedzielę 15 kwietnia o godz. 23:30 
Jurek to dokument przedstawiający sylwetkę Jerzego Kukuczki, jednego z najwybitniejszych himalaistów XX wieku, który jako drugi człowiek zdobył Koronę Himalajów i Karakorum – 14 ośmiotysięczników. Zginął podczas jednej ze swych wypraw w 1989.
 

 
Boeing 747 - rewolucja
Dzięki charakterystycznemu garbowi, Boeing 747 jest najbardziej rozpoznawalnym samolotem pasażerskim na świecie, ale ta maszyna to znacznie więcej niż tylko wielki samolot. Widzowie kanału National Geographic będą mieli okazję zobaczyć, jaką przemianę przeszedł świat lotnictwa od 1970 roku, gdy 747 po raz pierwszy wzniósł się w przestworza. Olbrzymia pojemność Jumbo Jeta znacznie obniżyła koszty podróży lotniczych. Gdyby zsumować wszystkich pasażerów, którzy lecieli na pokładzie tego giganta, wynik byłby równy… 80 procentom ludzkości! Jak to się stało, że ta przełomowa maszyna doprowadziła Boeinga na skraj bankructwa? I do czego podczas pierwszych lotów były wykorzystywane w nim silniki samochodowe? O tym w dokumencie „Boeing 747 - rewolucja”.
Premiera w poniedziałek 30 kwietnia o godz. 22:00 
 

Świąteczny blok programowy
Na okres Świąt Wielkanocnych kanał National Geographic przygotował zróżnicowaną propozycję programów, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Wyemitowane zostaną dokumenty związane z historią - chrześcijaństwa i współczesną. Nie zabraknie też wielkich osobowości, których sylwetki będzie można bliżej poznać w serii "Geniusz: Einstein" czy w dokumencie "Diana". Dla wszystkich, którzy podziwiają cuda świata stworzone ludzką ręką przygotowaliśmy natomiast przegląd niezniszczalnych budowli i dokument o niezwykłych piramidach.  Lotnisko wyrzeźbione w lodzie czy podniebne mosty - to z kolei najniebezpieczniejsze miejsca świata.
  • Zabić Jezusa  - emisja w piątek 30 marca od godz. 18:55 oraz w sobotę 31 marca od godz. 22:00  
Program „Zabić Jezusa” pokaże życie Chrystusa z perspektywy wydarzeń polityczno-historycznych. W postać Jezusa wcielił się Haaz Sleiman („Spotkanie”), Kelsey Grammer (seriale „Partners” i „Boss”) zagrał z kolei Heroda, a Stephen Moyer (serial „Czysta krew”) wystąpił jako Poncjusz Piłat.
 
  • Najniebezpieczniejsze miejsca świata – emisja w sobotę 31 marca od godz. 9:55 
Lotnisko wyrzeźbione w lodzie, droga nad urwiskiem, podniebne mosty… Oto miejsca, w których najdrobniejszy ludzki błąd grozi katastrofą. Twórcy programu zaprezentują 10 najbardziej ekstremalnych mostów na świecie, dróg, tras kolejowych, szlaków wodnych i tuneli.
 
  • Niezniszczalne budowle - emisja w sobotę 31 marca od godz. 15:55 
Seria przedstawia konstrukcje, które zdołają przetrwać największe kataklizmy. Twórcy dokumentu analizują projekty oraz nowatorskie technologie, które pozwalają budowlom oprzeć się m.in. trzęsieniu ziemi czy tornadom. Poznamy z bliska między innymi wysoki na 423 metrów budynek Trump Tower w Chicago , który został tak skonstruowany, by oprzeć się tornadom.
 
  • Najcięższe więzienie w historii – emisja w sobotę 31 marca o godz. 18:55 
Brutalne życie w więzieniach. Nowe spojrzenie na system wymiaru sprawiedliwości i zmiany w postrzeganiu kar więzienia przez opinię publiczną.
 
  • Jezioro Turkana – emisja w sobotę 31 marca o godz. 20:00 
Podróż śladami obiektów z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak zachować najcenniejsze zabytki i pomniki przyrody dla następnych pokoleń? Brzegi jeziora Turkana w północnej Kenii to miejsce, gdzie znaleziono najstarsze skamieliny naszych przodków. To także lęgowisko krokodyli.
 
  • Geniusz: Einstein – emisja odcinków 1-5 w niedzielę 1 kwietnia od 0:55, emisja odcinków 6-10 w poniedziałek 2 kwietnia od 0:00 
Mało kto wie, jak burzliwe było życie prywatne Alberta Einsteina. W serii „Geniusz: Einstein” widzowie prześledzą losy obdarzonego niezwykłą wyobraźnią i buntowniczą naturą pracownika urzędu patentowego, który po skończeniu studiów bezskutecznie ubiegał się o posadę nauczyciela i próbował napisać doktorat, by w późniejszych latach odkrywać tajemnice fizyki.
 
  • Tajemnica Grobu Jezusa – emisja w sobotę 31 marca o godz. 21:00 I w niedzielę 1 kwietnia o godz. 15:55
Naukowcy dokonują oględzin i renowacji edykuły Grobu Pańskiego. Po raz pierwszy od ponad 500 lat odsłonięta zostaje marmurowa płyta grobowca. Ekipa National Geographic jako jedyna miała możliwość wejścia z kamerą do jednego z najświętszych miejsc dla chrześcijan w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie. Wewnątrz obserwowała pracę naukowców, ścigających się z czasem, by jak najszybciej wzmocnić konstrukcję zniszczonej i narażonej na zawalenie edykuły Grobu Świętego, w którym znajduje się miejsce spoczynku Jezusa.
 
  • Najstarsza piramida w Egipcie – emisja w niedzielę 1 kwietnia o godz. 15:55 
Najstarsza piramida świata znajduje się w egipskiej Sakkarze. Jest grobowcem faraona Dżesera, który panował w drugiej połowie XXVII w. p.n.e. Została zbudowana na wzór spiętrzonych na sobie sześciu masard (grobowców), w jakich chowano wcześniej faraonów oraz dostojników państwowych. Zapoczątkowała kierunek w budownictwie, którego uwieńczeniem były monumentalne piramidy w Gizie. Zespół brytyjskich i egipskich ekspertów próbuje ratować latami niszczony przez trzęsienia ziemi, erozję i złodziei zabytek.
 
  • Niesamowite kociaki – emisja w niedzielę 1 kwietnia o godz. 16:55 
Spotkanie z niesamowitymi kotami, które zadziwiają swoimi umiejętnościami. Cechują je: przebiegłość, nieuchwytność, sprawność w działaniu, zdolność oszukiwania przeciwnika i inteligencja. Koty popisują się błyskawiczną reakcją, nadzwyczajnymi sportowymi umiejętnościami i odwagą. W produkcji „Niesamowite kociaki” behawioryści i weterynarze komentują ich zachowanie.
 
  • Anatomia głupoty według Richarda Hammonda: koty – emisja w niedzielę 1 kwietnia o godz. 17:55 
Uwielbiamy patrzeć na potknięcia innych, a najbardziej na najbardziej widowiskowe upadki. Dzięki odrobinie nauki dowiemy się, dlaczego wspaniała przygoda czasem w zmienia się w katastrofę. Prowadzący przekona się, czy koty domowe rzeczywiście są zwinnymi stworzeniami. Podpatrzy, jak pechowo kończą się ich skoki po śliskiej powierzchni czy balansowanie na płotach.
 
  • Piękny umysł – emisja w niedzielę 1 kwietnia o godz. 21:00 
Geniusz matematyczny John Nash za wszelką cenę pragnie opracować teorię, dzięki której zostanie cenionym naukowcem. Przeszkodą staje się jego stopniowo rozwijająca choroba.
 
  • Diana – emisja w niedzielę 1 kwietnia o godz. 18:25 
W dokumencie „Diana” zobaczymy archiwalne materiały filmowe i zdjęcia, z których większość nie była nigdy wcześniej publikowana. Narratorem filmu jest sama księżna Walii, która komentuje wydarzenia ze swojego życia, przywołując nieszczęśliwe dzieciństwo, obawy towarzyszące jej przed ślubem z księciem Karolem, małżeński kryzys czy depresję poporodową.
 
  • Dzika Rosja – emisja w poniedziałek 2 kwietnia od godz. 05:55 
Poznajcie "Dziką Rosję" - świat ognia i lodu, niedźwiedzi polarnych i tygrysów. Na obszarze tego gigantycznego państwa rozciągającego się w 11 strefach czasowych, od Europy po Ocean Spokojny, obok cudownych metropolii - Moskwy i St. Petersburga można podziwiać bogactwo dziewiczych cudów natury. Poznajcie ukryty świat „Dzikiej Rosji" wyłącznie na antenie kanału National Geographic. Od wschodu po zachód, przez góry, wulkany, pustynie, jeziora i lód Arktyki - nasz zapierający dech w piersiach serial wykorzystuje doskonałe zdjęcia, by ukazać cuda natury tego olbrzymiego kraju.
 
  • Rekiny z Alcatraz – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz. 11:55 
Zatokę San Francisco zamieszkują różne gatunki rekinów. Strażnicy z Alcatraz opowiadali o nich więźniom, by zapobiec ucieczkom.
 
  • Wyprawa na dno: Alcatraz – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz.12:55 
Twórcy programu odkrywają sekrety Zatoki San Francisco. Badają dno i sprawdzają, dlaczego ucieczka z wyspy Alcatraz była praktycznie niemożliwa.
 
  • Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz. 13:55 
Z pomocą nowatorskich sonarów docieramy pod powierzchnię dna legendarnego Trójkąta Bermudzkiego, aby poznać tajemnice tego niezwykłego miejsca.
 
  • Wyprawa na dno: skarby oceanów – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz. 14:55 
Dzięki supernowoczesnej technologii trójwymiarowego mapowania odkrywamy tajemnice, które przez wieki skrywały przed nami oceany.
 
  • Wyprawa na dno: miasto piratów – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz. 15:55 
Wyprawa do zniszczonego przez tsunami legendarnego "miasta grzechu" - Port Royal. W jaki sposób piracka siedziba wyrosła na potęgę handlową?
 
  • Wyprawa do wraku Titanica – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz. 16:55 
Z pomocą nowatorskich techniki wizualizacji wkraczamy ponownie na pokład tego „niezatapialnego” liniowca, aby poznać przyczyny jego zatonięcia.
 
  • Wyprawa do wraku: II wojna światowa – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz. 17:55 
Podczas II wojny światowej zatonęło najwięcej okrętów w historii, wody pochłonęły tysiące istnień. Twórcy programu badają podwodne cmentarzyska.
 
  • Zaginiony okręt Hitlera – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz. 18:55 
Niezwykła historia krążownika Admiral Graf Spee, kluczowego okrętu floty Hitlera, który został zatopiony na rozkaz własnego kapitana.
 
  • Atak zeppelinów – emisja w poniedziałek 2 kwietnia o godz.20:00 
Dr Hugh Hunt odsłania kulisy nieznanej akcji z czasów I wojny światowej - nalotu niemieckich sterowców zeppelin na Londyn.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

559 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...