Arsenal - AC Milan w Lidze Europy UEFA

dodano: 2018-03-12 12:21 | aktualizacja: 2018-03-13 23:20
autor: Jakub Sulisz | źródło: sport.tvp.pl/satkurier.pl

Borussia Dortmund Bundesliga Liga Mistrzów UEFA liga Europy DFB pokal Przed nami rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Europy UEFA. AC Milan niespodziewanie przegrał na San Siro 0:2 z Arsenalem i znalazł się w niezwykle skomplikowanym położeniu przed rewanżem. Do sporej niespodzianki doszło również w Dortmundzie, gdzie Borussia uległa Salzburgowi.

Arsenal FC Liga Europy UEFA Canal+ Sport TVP Sport Eurosport

Faworytem starcia w Mediolanie byli Rossoneri. W przeciwieństwie do Arsenalu świetnie radzą sobie w ostatnim czasie w lidze i stał za nimi również atut gry na własnym stadionie. Kanonierzy byli jednak piekielnie skuteczni i nawet mimo że spotkanie było wyrównane, zdołali uzyskać niezwykle korzystny rezultat.

Piłkarze Arsene'a Wengera obie bramki zdobyli w pierwszej połowie. Najpierw Gianluigiego Donnarummę pokonał Henrik Mchitarjan, a potem Mesut Oezil, który – będąc oko w oko z bramkarzem – minął go i bez problemu wykończył akcję. Tym samym przed meczem rewanżowym w lepszej sytuacji są Anglicy.

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz Borussii Dortmund z RB Salzburg. Austriacy nie byli faworytem tego spotkania, a jednak spisali się kapitalnie i opuszczą Dortmund "z tarczą". Już w pierwszej połowie stworzyli wiele okazji bramkowych, ale skuteczność poprawili dopiero po zmianie stron.

Na przestrzeni kilku minut dwa gole strzelił podchodzący z Kosowa Valon Berisha. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko bramką Andre Schuerrle. Z powodu drobnego urazu nie wystąpił Łukasz Piszczek.

W dwóch pozostałych spotkaniach Atletico Madryt pokonał w Madrycie Lokomotiw Moskwa 3:0, a bramki zdobyli Saul Niguez, Diego Costa oraz Koke. Olympique Lyon wywiózł natomiast niezwykle cenne zwycięstwo z Moskwyi. Francuzi pokonali miejscowy CSKA po golu Marcelo z 68. minuty.

Tomasz Kędziora i jego koledzy z Dynama Kijów są nieco bliżsi awansu po remisie 2:2 z Lazio Rzym. Wynik meczu na Stadio Olimpico był niespodzianką. Dynamo nie było faworytem tego starcia, a jednak najpierw wyszło na prowadzenie, a później zdołało odrobić straty przy stanie 2:1. Kędziora spędził 90 minut na prawej obronie i spisał się solidnie.

Piłkarzy Simone Inzaghiego czeka w Kijowie trudne zadanie, ale jeszcze trudniejsze stoi przed CSKA Moskwa. Piąta drużyna rosyjskiej ekstraklasy przegrała u siebie z Lyonem 0:1, a gola strzelił Marcelo – znany z występów w Wiśle Kraków stoper, który latem trafił do OL z Besiktasu Stambuł.