reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - sen na Jawie

dodano: 2018-03-13 14:15 | aktualizacja: 2018-03-13 15:56
autor: Janusz Blamowski / Marta Karendał | źródło: SAT Kurier 1-2/2018

Jawa antena „Podróże z anteną” ponownie przekroczyły równik i wybrały się do państwa z ponad 13 tysiącami wysp – Indonezji. To największy na świecie kraj wyznawców islamu, liczący sobie ponad 26 milionów mieszkańców, a najbardziej zaludnioną wyspę na świecie Jawę zamieszkuje ponad połowa ludności Indonezji.

Jawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Świątynia buddyjska Borobudur

Borobudur jest jednym z największych obiektów kultu buddyzmu na świecie. Piramidalna konstrukcja na bazie kwadratu o boku 111 m i wysokości 35 m odzwierciedla buddyjską wizję świata – budowa tarasowa umożliwia obejrzenie prawie 6 km reliefów przedstawiających życie Buddy. Jest ich ponad dwa tysiące. Są przykładem niebywałego kunsztu rzeźbiarskiego i wysokiego poziomu rozwoju cywilizacji na Jawie w 9. stuleciu naszej ery.
 
Borobudur - Budda i stupy
Borobudur - Budda
Borobudur - reliefy

Jednak najbardziej charakterystycznymi obiektami Borobuduru72 stupy (candi) zawierające posągi Buddy. Świątynię odwiedzają codziennie setki mieszkańców Jawy (głównie szkolne wycieczki), ale można też spotkać pielgrzymów z całego świata. Sama świątynia jest otoczona pięknie utrzymanym parkiem. Z jej górnego tarasu rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza. Najlepiej wybrać się tam po wschodzie słońca, podziwianym z jednego z okolicznych wzgórz. Upał nie daje się jeszcze we znaki, jest też mniej zwiedzających, choć zachodni turyści mogą zawsze liczyć na duże zainteresowanie lokalsów.
 
Borobudur - turyści z zagranicy wśród miejscowych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD S2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1849 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...
reklama