reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - sen na Jawie

dodano: 2018-03-13 14:15 | aktualizacja: 2018-03-13 15:56
autor: Janusz Blamowski / Marta Karendał | źródło: SAT Kurier 1-2/2018

Jawa antena „Podróże z anteną” ponownie przekroczyły równik i wybrały się do państwa z ponad 13 tysiącami wysp – Indonezji. To największy na świecie kraj wyznawców islamu, liczący sobie ponad 26 milionów mieszkańców, a najbardziej zaludnioną wyspę na świecie Jawę zamieszkuje ponad połowa ludności Indonezji.

Jawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Świątynia buddyjska Borobudur

Borobudur jest jednym z największych obiektów kultu buddyzmu na świecie. Piramidalna konstrukcja na bazie kwadratu o boku 111 m i wysokości 35 m odzwierciedla buddyjską wizję świata – budowa tarasowa umożliwia obejrzenie prawie 6 km reliefów przedstawiających życie Buddy. Jest ich ponad dwa tysiące. Są przykładem niebywałego kunsztu rzeźbiarskiego i wysokiego poziomu rozwoju cywilizacji na Jawie w 9. stuleciu naszej ery.
 
Borobudur - Budda i stupy
Borobudur - Budda
Borobudur - reliefy

Jednak najbardziej charakterystycznymi obiektami Borobuduru72 stupy (candi) zawierające posągi Buddy. Świątynię odwiedzają codziennie setki mieszkańców Jawy (głównie szkolne wycieczki), ale można też spotkać pielgrzymów z całego świata. Sama świątynia jest otoczona pięknie utrzymanym parkiem. Z jej górnego tarasu rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wzgórza. Najlepiej wybrać się tam po wschodzie słońca, podziwianym z jednego z okolicznych wzgórz. Upał nie daje się jeszcze we znaki, jest też mniej zwiedzających, choć zachodni turyści mogą zawsze liczyć na duże zainteresowanie lokalsów.
 
Borobudur - turyści z zagranicy wśród miejscowych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm ze statywem

stalowa antena 65 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...
reklama