reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - sen na Jawie

dodano: 2018-03-13 14:15 | aktualizacja: 2018-03-13 15:56
autor: Janusz Blamowski / Marta Karendał | źródło: SAT Kurier 1-2/2018

Jawa antena „Podróże z anteną” ponownie przekroczyły równik i wybrały się do państwa z ponad 13 tysiącami wysp – Indonezji. To największy na świecie kraj wyznawców islamu, liczący sobie ponad 26 milionów mieszkańców, a najbardziej zaludnioną wyspę na świecie Jawę zamieszkuje ponad połowa ludności Indonezji.

Jawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Spływ w Zielonym Kanionie

Spędzając kilka dni w Pangandaran, warto skorzystać z usług organizatorów wycieczek do pobliskich atrakcji i wybrać się do Zielonego Kanionu (Green Canyon). To magiczne miejsce – płynie się łodzią rzeką Cijulang, podziwiając skaliste brzegi, małe wodospady, wylegujące się na słońcu jaszczury i stada małp. Łódź dopływa do małego wodospadu. Można tam się zatrzymać i popływać w małym jeziorku otoczonym formacjami skalnymi i piękną tropikalną roślinnością. My niestety byliśmy tam po intensywnych opadach deszczu, więc kąpiel była wykluczona. Mogliśmy podziwiać jedynie ten cud natury z pokładu łodzi.
 
Zielony Kanion (Green Canyon)

Nasza następna wyprawa była bardziej owocna – czekał nas body rafting w górskiej rzeczce Citumang. Zaopatrzeni w kamizelki ratunkowe i pompowane dętki samochodowe, pokonaliśmy 1,5 kilometra najbardziej niezwykłego kanionu, którym płynie rzeka Santirah. Część naszego spływu przebiegała w jaskini, niektóre wodospady pokonywaliśmy płynąć, niektóre trzeba było obejść wspinając się po skałach. Otaczająca nas nieskażona przyroda zapierała dech w piersiach. W innym miejscu można było popływać w jeziorku utworzonym przez spływającą z dwóch sporych wodospadów wodę.
 
Rzeka Santirah - pod wodospadem
Rzeka Santirah - river tubing
Rzeka Santirah
Laguna pod wodospadem
Rzeka Citumang - body rafting
Rzeka Citumang - body rafting
Rzeka Citumang jaskinia
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1 090 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1 890 zł Więcej...
reklama