reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - sen na Jawie

dodano: 2018-03-13 14:15 | aktualizacja: 2018-03-13 15:56
autor: Janusz Blamowski / Marta Karendał | źródło: SAT Kurier 1-2/2018

Jawa antena „Podróże z anteną” ponownie przekroczyły równik i wybrały się do państwa z ponad 13 tysiącami wysp – Indonezji. To największy na świecie kraj wyznawców islamu, liczący sobie ponad 26 milionów mieszkańców, a najbardziej zaludnioną wyspę na świecie Jawę zamieszkuje ponad połowa ludności Indonezji.

Jawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Podczas wycieczek w głąb lądu podziwialiśmy rozległe pola ryżowe, zapoznaliśmy się z tajnikami przetwarzania kokosów na włókno kokosowe i produkcją cukru palmowego. Odwiedziliśmy tradycyjny warsztat lalkarski i ucztowaliśmy w lokalnej, położonej na stawie „restauracji”.
 
Pangandaran - warsztat lalkarski
Pangandaran - pola ryżowe
Pangandaran - przetwórnia kokosów
Pangandaran - fish market

Pangandaran to bardzo przyjazne dla turystów miejsce, choć mało popularne wśród zagranicznych gości. Można tu dobrze wypocząć, korzystać z pełnej egzotycznych smaków indonezyjskiej kuchni i dobrze przygotowanej bazy hotelowej. Będziemy mile wspominać nasz pobyt w tym kurorcie.
Po 10-godzinnej podróży wynajętym samochodem dotarliśmy do stolicy Indonezji – Dżakarty, skąd odlecieliśmy do Polski.

Jawa to niewątpliwie egzotyczne, warte odwiedzenia miejsce, bardzo przyjazne dla podróżników. Choć problemem jest tu ogromny ruch i korki – prawie każdy mieszkaniec Jawy posiada dwa niezbędne przedmioty – telefon komórkowy i zmotoryzowany środek transportu, przeważnie motocykl czy skuter. No i dla nas problemem jest ruch lewostronny – trzeba bardzo uważać na ulicach. Jednak te wszystkie niedogodności rekompensuje ciepłe przyjęcie przez Jawajczyków, doskonała kuchnia, wspaniałe panoramy wulkanicznych stożków, starożytne świątynie i nieskażona, tropikalna przyroda. Czyli sen na Jawie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Triax TD88 grafit

Nowa portugalska antena podświetlana firmy Famaval, z nowym zawieszeniem z...

139 zł Więcej...

Wzmacniacz Opticum WA-20R - 26dB

Wzmacniacz sygnału TV naziemnej marki Opticum z dwoma wyjściami i...

60 zł Więcej...

Osprzęt Vu+ obudowa HDD dla Zero 4K

Dodatkowa obudowa na dysk dla odbiornika Vu+ Zero 4K

180 zł Więcej...
reklama