reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UA|TV naziemnie na Krymie i w Donbasie

dodano: 2018-03-29 18:14
autor: RO | źródło: mediananny.com

UA|TV Ukraiński kanał telewizyjny UA|TV uruchomił emisję naziemną na terytoria Krymu i Donbasu, poinformował serwis prasowy Ministerstwa Polityki Informacyjnej Ukrainy. Stacja nadaje testowo z nadajników umiejscowionych w obwodach chersońskim i donieckim.

obwód chersoński Punkt kontrolny Czonhar


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsza emisja jest realizowana z wieży telewizyjnej Czonhar (obwód chersoński) o mocy 1kW w standardzie transmisji cyfrowej DVB-T2. Drugie jest prowadzona z nadajnika Wołnowacha (obwód doniecki) z mocą 1kW w standardzie DVB-T.

Ministerstwo Polityki Informacyjnej dodało, że rozpoczęcie transmisji z dwóch wież nadawczych jest dopiero początkiem. W najbliższym czasie ruszy dystrybucja naziemna dla mieszkańców w obwodzie ługańskim.

UA|TV to ukraiński, publiczny projekt skierowany do szerokiego grona odbiorców zagranicznych, głównie rosyjskiej i ukraińskiej diaspory potrzebującej obiektywnych, aktualnych i kompletnych informacji o Ukrainie. W tradycyjnym przekazie stacja nadaje w języku ukraińskim i rosyjskim oraz napisami w języku angielskim. Tłumaczenia informacji pojawiają się też w innych językach, m.in. niemieckim i hiszpańskim.

Widzowie otrzymują aktualne doniesienia o wydarzeniach na wschodzie i na Krymie, o postępach reform gospodarczych, osiągnięciach w nauce i kulturze, historii Ukrainy, jej przyrody i szlaków turystycznych. Nadawcą kanału jest ukraińskie Ministerstwo Polityki Informacyjnej.

 

Źródło: mediananny.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...
reklama