reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Satelita Konnect VHTS posłuży Orange dla szybkiego internetu

dodano: 2018-04-06 10:24 | aktualizacja: 2018-04-06 11:09
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat

Konnect VHTS Thales Alenia Space Operator Eutelsat Communications zamówił satelitę VHTS (Very High Throughput Satellite) nowej generacji o nazwie Konnect VHTS, który ma wspomóc rozwój łączności internetowej w Europie. Satelita, który ma wejść do użytku w 2021 roku, zostanie zbudowany przez firmę Thales Alenia Space. Konnect VHTS będzie miał masę 6300 kg i przepustowość pasma Ka rzędu 500 Gb/s.

Thales Eutelsat Orange


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Konnect VHTS posłuży francuskiemu operatorowi Orange w celu zaoferowania klientom usług dostępu do szerokopasmowego internetu na europejskich rynkach, na których prowadzi działalność. Pojemność Konnect VHTS będzie wykorzystywana również przez Thales na potrzeby usług łączności rządowej.
 

Cieszymy się z podpisania tej umowy z globalnymi partnerami, Orange i Thales, co potwierdza wiodącą pozycję satelitarnych rozwiązań w zwiększaniu zasięgu szybkiego internetu. Jako podstawowe uzupełnienie naziemnych sieci szerokopasmowych, szybki dostęp szerokopasmowy będzie kluczowym czynnikiem wzrostu firmy Eutelsat od 2020 roku. W ciągu następnej dekady satelity VHTS zapewnią wystarczającą przepustowość, aby obsługiwać szybkie łącza internetowe i łączność w czasie lotów, oferując usługi podobne do światłowodowych, zarówno pod względem ceny, jak i szybkości

- powiedział Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat.

Inwestycja w Konnect VHTS zastępuje projekt wspólnej inwestycji z ViaSat dotyczący satelity ViaSat 3 dla Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Eutelsat zamierza przeznaczyć na ten cel średnio 420 mln euro rocznie.

Na fotografii (od lewej): Patrice Caine (Thales), Delphine Gény-Stephann (francuski minister finansów), Rodolphe Belmer (Eutelsat), Julien Denormandie (francuski minister spójności terytorialnej) i Stéphane Richard (Orange)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena COR-900 + Unicable II LNB

Antena 90 cm Corab COR-900 z konwerterem Unicable II (32...

329 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...
reklama