reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

System BISS wzbogacony o tryb BISS-CA

dodano: 2018-04-06 11:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EBU

BISS Europejska Unia Nadawców (EBU), w ścisłej współpracy z firmami Ateme i Nevion, wprowadziła rozszerzenie dla swojego bezpłatnego, interoperacyjnego systemu szyfrowania BISS. Tryb BISS-CA umożliwia zarządzanie w czasie rzeczywistym uprawnieniami dla strumieni treści dostępnych w dowolnej sieci, nie tylko poprzez satelitę.

EBU IBC 2016


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BISS-CA (EBU Tech3292s1) jest oparty na nowoczesnej kryptografii symetrycznej AES i asymetrycznej RSA oraz przenosi wszystkie dane uwierzytelniające. Pozwala właścicielom praw medialnych na przyznawanie i odbieranie praw odbiorczych w czasie rzeczywistym i obejmuje mechanizmy niezbędne do zapewnienia identyfikowalności piractwa dzięki technologiom takim jak znak wodny.
 

- Jest to bardzo potrzebna technologia, która wypełnia długotrwałą lukę - powiedział dr Hans Hoffmann, starszy menedżer w EBU Technology & Innovation. - Dzięki BISS-CA partnerzy biznesowi mogą teraz wymieniać treści na żywo, niezależnie od tego, na jakich systemach działają.

Protokół EBU BISS (Basic Interoperable Scrambling Standard) został po raz pierwszy wydany w 2002 roku, aby umożliwić bezpieczną i interoperacyjną wymianę strumieni przez satelitę.

Standard BISS-CA zostanie zaprezentowany na wystawie IBC2018 w Amsterdamie, która odbędzie się w dniach 14-18 września.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum AX Lion 2-M

Najnowszy i tani odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej...

99 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790

Antena DAT HD BOSS 790 hiszpańskiej firmy Televes została specjalnie...

229 zł Więcej...

Miernik Televes H30 Flex DVB-S/S2+DVB-T

Profesjonalne urządzenie pomiarowe Televes H30 Flex. W tej wersji ma...

4 999 zł Więcej...
reklama