reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Będzie AngoSat-2. Satelita AngoSat-1 utracony

dodano: 2018-04-17 14:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Izwiestija/cableman.ru

AngoSat-1 Pierwszy angolski satelita telekomunikacyjny AngoSat-1, z którym łączność po raz pierwszy została zerwana dzień po wyniesieniu na orbitę, został całkowicie utracony, podała „Izwiestija” na podstawie informacji uzyskanych ze źródeł branżowych. Po wielokrotnym próbom nawiązania pełnego połączenia i odzyskania kontroli nad angolskim satelitą, eksperci doszli do wniosku, że urządzenie nie nadaje się do użytku. Mimo to nie wydano jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie AngoSat.

Angosat_1_angola_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Specjaliści próbowali przywrócić komunikację z satelitą AngoSat-1 od końca grudnia ub.r. do połowy stycznia br. Następnie jego producent, spółka RKK Energia, poinformowała, że zdecydowała się porzucić wysiłki aż do kwietnia, kiedy to satelita powróci do strefy widoczności radiowej. Natomiast w kwietniu pojawiły się doniesienia, że ​​nadal nie udało się nawiązać pełnej łączności z satelitą. Mimo to agencja Roskosmos poinformowała, że „jest zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski, ponieważ rozwój programu AngoSat jeszcze się nie rozpoczął”.

AngoSat-1 został wyniesiony 26 grudnia 2017 roku z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie na pokładzie rakiety nośnej Zenit z członem Fregat. 27 grudnia, po oddzieleniu się satelity od etapu górnego, utracono z nim łączność. Satelita był ubezpieczony na kwotę 121 mln dol. w VTB Insurance i Sogaz. AngoSat-1 miał dostarczać sygnał telewizyjny na terytorium Angoli i innych krajów kontynentu afrykańskiego. Został zbudowany przez RKK Energia i jest wyposażony w urządzenia komunikacyjne koncernu Airbus. AngoSat-1 miał pracować na pozycji orbitalnej 14,5°E. Ma 16 transponderów pasma C oraz 6 transponderów pasma Ku.

Równolegle Rosja i Angola prowadzą negocjacje w sprawie budowy nowego satelity AngoSat-2, która miałaby się zakończyć w maju br. Rozmowy te rozpoczęły się już w lutym.

Źródło: cableman.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, wsparciem PLS...

299 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...
reklama