reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aktywność militarna nad Syrią dobra dla Intelsata

dodano: 2018-04-18 12:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv

Intelsat Amerykański operator satelitarny Intelsat przeżywa dobre czasy na nowojorskiej giełdzie. 16 kwietnia br. cena jego akcji wzrosła o 18,79 proc., z 7,14 dol. do 8,41 dol. za akcję, a 18 kwietnia o 8,3 proc. do 9,11 dol. Kapitalizacja giełdowa wyniosła 1,09 mld dol. Warto dodać, że przez długi czas cena akcji wynosiła niewiele ponad 2,4 dol.

Intelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za tak dużymi wzrostami na giełdzie stoją dwa czynniki. Po pierwsze oświadczenie Intelsata z 16 kwietnia z wiadomością, że amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wybrała tego operatora do opracowania i obsługi ładunku satelitarnego, aby wspierać precyzyjne podejście samolotów do lądowania, niezależnie od infrastruktury naziemnej. Ta technologia jest częścią systemu wspomagającego Wide Area Augmentation System (WAAS) jako ulepszenia konwencjonalnych technologii satelitarnych opartych na GPS. Ładunek zostanie zintegrowany z nowym satelitą Galaxy 30.

Po drugie wzrosty na giełdzie mogły być spowodowane aktywnością militarną nad Syrią i regionem Bliskiego Wschodu. Bowiem działania te wymagają wysokiej jakości przekazów satelitarnych, by dostarczać obrazy z dronów i samolotów obserwacyjnych w tym regionie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X MS

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 599 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

670 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

639 zł Więcej...
reklama