reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Aktywność militarna nad Syrią dobra dla Intelsata

dodano: 2018-04-18 12:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv

Intelsat Amerykański operator satelitarny Intelsat przeżywa dobre czasy na nowojorskiej giełdzie. 16 kwietnia br. cena jego akcji wzrosła o 18,79 proc., z 7,14 dol. do 8,41 dol. za akcję, a 18 kwietnia o 8,3 proc. do 9,11 dol. Kapitalizacja giełdowa wyniosła 1,09 mld dol. Warto dodać, że przez długi czas cena akcji wynosiła niewiele ponad 2,4 dol.

Intelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za tak dużymi wzrostami na giełdzie stoją dwa czynniki. Po pierwsze oświadczenie Intelsata z 16 kwietnia z wiadomością, że amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wybrała tego operatora do opracowania i obsługi ładunku satelitarnego, aby wspierać precyzyjne podejście samolotów do lądowania, niezależnie od infrastruktury naziemnej. Ta technologia jest częścią systemu wspomagającego Wide Area Augmentation System (WAAS) jako ulepszenia konwencjonalnych technologii satelitarnych opartych na GPS. Ładunek zostanie zintegrowany z nowym satelitą Galaxy 30.

Po drugie wzrosty na giełdzie mogły być spowodowane aktywnością militarną nad Syrią i regionem Bliskiego Wschodu. Bowiem działania te wymagają wysokiej jakości przekazów satelitarnych, by dostarczać obrazy z dronów i samolotów obserwacyjnych w tym regionie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1 090 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

59 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...
reklama