reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

7 nowych śledztw przeciwko RT

dodano: 2018-04-22 20:49
autor: RO | źródło: a516digital.com

RT Brytyjski regulator rynku medialnego Ofcom przyjrzy się działalności produkowanej w Moskwie stacji telewizyjnej RT. Po chemicznym ataku w Salisbury May na byłego brytyjskiego szpiega i jego córkę, Ofcom zaobserwował wzrost liczby programów w tej stacji, które mogą naruszać brytyjskie przepisy dotyczące nadawania.

RT Russia Today


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ofcom chce przeprowadzić siedem nowych śledztw wobec RT. Chodzi o dwa odcinki programu „Sputnik” (z 17 marca i 7 kwietnia), dwa odcinki „Crosstalk” (z 13 i 16 kwietnia), dwóch wydań wiadomości (z 18 i 30 marca) i emisji „Worlds Apart with Oksana Boyko” z 1 kwietnia. Wątpliwość budzi bezstronność programów informacyjnych i dokumentalnych emitowanych na antenie RT.

Brytyjski regulator powiedział, że ogłosi wyniki tych śledztw "tak szybko, jak będzie to możliwe". Sprawdzi również, czy TV Novosti, firma obsługująca RT, jest właściwym posiadaczem licencji.

Dochodzenie może mieć wpływ na nadawanie RT w Wielkiej Brytanii i poza nią, ponieważ nadawca dysponuje licencjami Ofcom na rozpowszechnianie w tym kraju i Europie.

Źródło: a516digital.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

190 zł Więcej...

Antena Televes DAT HD BOSS 790

Antena DAT HD BOSS 790 hiszpańskiej firmy Televes została specjalnie...

229 zł Więcej...
reklama