reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

7 nowych śledztw przeciwko RT

dodano: 2018-04-22 20:49
autor: RO | źródło: a516digital.com

RT Brytyjski regulator rynku medialnego Ofcom przyjrzy się działalności produkowanej w Moskwie stacji telewizyjnej RT. Po chemicznym ataku w Salisbury May na byłego brytyjskiego szpiega i jego córkę, Ofcom zaobserwował wzrost liczby programów w tej stacji, które mogą naruszać brytyjskie przepisy dotyczące nadawania.

RT Russia Today


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ofcom chce przeprowadzić siedem nowych śledztw wobec RT. Chodzi o dwa odcinki programu „Sputnik” (z 17 marca i 7 kwietnia), dwa odcinki „Crosstalk” (z 13 i 16 kwietnia), dwóch wydań wiadomości (z 18 i 30 marca) i emisji „Worlds Apart with Oksana Boyko” z 1 kwietnia. Wątpliwość budzi bezstronność programów informacyjnych i dokumentalnych emitowanych na antenie RT.

Brytyjski regulator powiedział, że ogłosi wyniki tych śledztw "tak szybko, jak będzie to możliwe". Sprawdzi również, czy TV Novosti, firma obsługująca RT, jest właściwym posiadaczem licencji.

Dochodzenie może mieć wpływ na nadawanie RT w Wielkiej Brytanii i poza nią, ponieważ nadawca dysponuje licencjami Ofcom na rozpowszechnianie w tym kraju i Europie.

Źródło: a516digital.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Antena AX 1000+ Combo LTE ProLine dla MUX 8

Nowy model anteny dla naziemnej TV cyfrowej - szerokopasmowa antena...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...
reklama