reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

45 tys. funtów grzywny za nielegalną dystrybucję Sky Sports

dodano: 2018-04-26 14:46 | aktualizacja: 2018-04-26 15:47
autor: HP | źródło: FACT

pirat czaszka piractwo sharing Sąd nałożył na mężczyznę, który naruszył prawa autorskie Sky, przesyłając strumieniowo treści Sky Sports, karę pieniężną w wysokości 45.000 funtów. W dniach od 3 marca do 1 kwietnia 2017 roku Wasaq Rasheed udostępniał nielegalnie ówczesne kanały Sky Sports 1 i Sky Sports 2. Strumienie te można było znaleźć na pirackim serwisie IPTVdonations.com.

piractwo czaszka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Linia obrony Rasheeda była taka, że „nieumyślnie” stworzył strumienie, próbując bezpłatnie uzyskać dostęp do treści Sky online - tj. twierdził, że nie miał zamiaru naruszać praw autorskich Sky. Jednak sędzia orzekł, że brak zamiaru nie jest obroną przed naruszeniem praw autorskich i w świetle prawa nie ma żadnej wartości prawnej. Rasheed nie uczestniczył w rozprawie w marcu 2018 roku i nie przedstawił wyjaśnień. W jej trakcie stwierdzono, że Rasheed nie ma żadnej obrony i został uznany za winnego naruszenia praw autorskich Sky.
 

- Ten wynik jest doskonałym przykładem, jak poważny jest problem nielegalnego przesyłania strumieniowego - powiedział Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT (Federation Against Copyright Theft). - Ta sprawa w szczególności podkreśla, że ​​ignorancja nie jest obroną, a piractwo cyfrowe nie jest szarej strefie. Jeśli korzystasz z bezpłatnych materiałów, za które zwykle płacisz, lub tworzysz strumienie online, aby inni mogli to robić, łamiesz prawo.

- Udostępnianie treści chronionych prawem autorskim może być drogim błędem - pomyłką, która kosztowała Rasheeda 45.000 funtów opłat prawnych. Inni również zostali ukarani podobnie - zauważył Neil Parkes z kancelarii Foot Anstey. - Przesyłanie strumieniowe treści, za które inni płacą, jest nielegalne. Nieznajomość prawa nie jest obroną.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

63 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama