reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange z własną platformą DTH na Słowacji?

dodano: 2018-05-09 04:01
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: broadbandtvnews.com/zive.sk

Orange Nie trzeba było długo czekać na pierwsze przecieki jaki operator może realizować testy kanałów słowackich i czeskich na satelicie Eutelsat 16A (16°E), o których portal satkurier.pl informował 7 maja. Wygląda na to, że do startu na Słowacji z usługą DTH szykuje się Orange.

Orange_logosik_foto_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe wieści w tej sprawie przekazał portal Živé.sk. Na razie nie ma jednak zbyt wielu szczegółów, poza tym, że sam Orange jeszcze w styczniu br. sugerował taki scenariusz i że Eutelsat 16A stacjonujący na pozycji 16°E byłby wykorzystywany do świadczenia usługi, której uplinkowaniem zająłby się słowacki operator Towercom.

Nie jest jasne jak szybko mogłaby ruszyć ewentualna usługa, tym bardziej, że Orange na Słowacji współpracuje obecnie ze Skylink, oferując drogą satelitarną ich pakiety pod własną marką - dokładnie tak jak robi to polski Orange z nc+. Ewentualny start własnej platformy musiałby położyć kres współpracy ze Skylink jak i też istotne zmiany dla abonentów, wliczając migrację z pozycji 23,5°E i być może potrzebę zastosowania anten satelitarnych o nieco większej średnicy (na Słowacji sygnał z 16°E jest nieco słabszy niż z 23,5°E).

Uważnie obserwujemy rynek telewizyjny, ponieważ ta gałąź biznesu jest jednym ze strategicznych priorytetów Orange. W tym roku planujemy wzmocnić naszą działalność w zakresie TV cyfrowej, zarówno pod względem zawartości, jak i zwiększenia jej dostępności

- powiedział w styczniu br. Tomáš Palovský, rzecznik prasowy słowackiego Orange

Portal Živé.sk sugeruje, że w tle za decyzją może stać kwestia praw premium do transmisji sportowych - są pewne niejasności dotyczące praw do emisji spotkań UEFA Ligi Mistrzów i mówi się, że mogłyby być one podzielone na rynku słowackim między O2, a Orange przy czym ten drugi miałby prawa do transmisji drogą satelitarną i nie udało się ich zbyć. Tymczasem Orange na Słowacji nie ma własnej oferty DTH, jest obecny na rynku IPTV oraz oferuje usługi mobilne.

Ile w tym prawdy zapewne przekonamy się już wkrótce, póki co na satelicie Eutelsat 16A (16°E) nadal realizowane są testy kilku kanałów słowackich i czeskich z dwóch transponderów. Zestaw i układ kanałów nie uległy zmianie do momentu publikacji tego materiału. Z tej samej pozycji satelitarnej korzystają już AntikSat oraz Flix TV.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

550 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo H6 Pro

Mini PC na systemie Android 7.0 z procesorem AllWinner H6...

530 zł Więcej...
reklama