reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

10 miesięcy więzienia za sprzedaż pirackich dekoderów

dodano: 2018-05-21 21:17 | aktualizacja: 2018-05-22 16:00
autor: HP | źródło: FACT/ Norfolk Police/SIS

piractwo_streaming_360px.jpg Mężczyzna z Norwich w Wielkiej Brytanii został skazany na 10 miesięcy więzienia za sprzedaż dekoderów przystosowanych do nielegalnego odbioru. Taki wyrok wydał sąd w Norwich, ponieważ była to już recydywa. Mężczyzna był już ścigany i skazany za to samo przestępstwo w październiku 2016 r., ale nie wytrzymał i próbował sprzedawać pirackie dekodery do odbioru sportowych kanałów SIS (wyścigi) via media społecznościowe.

piractwo czaszka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
William Marston, który handlował jako „Billie the Bookie" czy „Billie the Bookmaker", pojawił się przed sądem Norwich Crown Court w dniu 4 maja 2018 i przyznał się do sprzedaży pirackich dekoderów, co było niezgodne z ustawą o prawie autorskim i patentach z 1988 r.

Marston został wcześniej skazany na karę roku więzienia zawieszoną na 2 lata przez Norwich Crown Court w dniu 28 października 2016 r. Wtedy przyznał się do sprzedaży nieautoryzowanych dekoderów przystosowanych do odbioru zaszyfrowanych transmisji płatnych kanałów między grudniem 2013 r. i kwietniem 2016 r.

Jednakże, na początku 2017 r. śledczy z The Federation Against Copyright Theft (FACT) odkryli, że ​​Marston wciąż łamie warunki swojego wyroku i sprzedaje „lewe" dekodery na kanały SIS.

Pomimo wcześniejszego wyroku, Marston nadal reklamował i sprzedawał nieautoryzowane dekodery, które pozwalały na nielegalny dostęp do treści sportowych, takich jak wyścigi koni i chartów, skierowane na rynki zakładów online i detalicznych. Wcześniej Marston działał otwarcie w Internecie, sprzedając pirackie dekodery za pośrednictwem serwisu eBay. Jednak po swoim pierwszym wyroku wznowił działalność, stosując bardziej wyrafinowaną technologię, a także próbując uniknąć wykrycia poprzez sprzedaż za pośrednictwem prywatnych grup na Facebooku.

Z tego powodu wszczęto drugie dochodzenie prowadzone wspólnie przez FACT i Norfolk Police. 8 sierpnia 2017 r. Marston został ponownie aresztowany w swoim domu w Norwich, gdzie zainstalował wiele anten satelitarnych w swoim ogrodzie.

Został wezwany do stawienia się przed sądem 14 lutego 2018 r. Przyznał się do winy 28 marca 2018 r. 4 maja 2018 r. w sądzie koronnym w Norwich ponownie skazano Marstona. 

Sędzia zauważył, że Marston ukończył zgłaszanie się na policję (godzina policyjna w godzinach od 8 wieczorem do 6 rano na okres sześciu miesięcy) bez naruszenia, a to uzasadniało redukcję pierwotnej kary poprzedniego wyroku z 12 miesięcy do 10 miesięcy.

Marston będzie musiał jeszcze stawić czoła postępowaniu w sprawie konfiskaty zgodnie z ustawą o dochodach z przestępstwa za swoje pierwsze przestępstwo. Chociaż jego dochody z nielegalnej działalności miały wynosić 20 tys. funtów, to wartość utraconych subskrypcji przez kanały SIS została wyceniona na co najmniej 2 mln funtów.

- Wyrok ten jest doskonałym przykładem tego, jak poważny jest problem nielegalnego przesyłania strumieniowego - powiedział Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT.

- Niezależnie od tego, czy jest to streaming sprzedawany w mediach społecznościowych, na stronie pirackiej, czy za pomocą  dekodera lub sticka podłączonego do telewizora, unikanie płacenia oficjalnemu dostawcy płatnych treści jest nielegalne.

- FACT jest liderem w walce z piractwem cyfrowym i współpracuje z branżą bukmacherską w zwalczaniu tego typu przestępstw i odpowiedzialności za ich działania.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Marston został ponownie postawiony przed sądem i nałożono karę pozbawienia wolności - dodał Kevin Smith, Radca Prawny SIS.

- Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że sąd uznał, że działania Marstona podważyły ​​cały system licencjonowania zakładów, a wyścigi są finansowane, a zdanie podkreśla fakt, że sądy są przygotowane na traktowanie naruszenia praw autorskich jako kradzieży.

- SIS ma obowiązek wobec swoich klientów i posiadaczy praw, aby zapewnić, że wartość treści pozostaje trwała i nie zawaha się ścigać przestępców w przyszłości.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Antena DVB-T Televes Dinova BOSS Mix

Zaawansowana technologicznie, kierunkowa antena hiszpańskiej firmy Televes z technologią BOSS....

250 zł Więcej...

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

89 zł Więcej...
reklama