reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Niekodowany FreeSports narusza warunki licencji

dodano: 2018-05-26 13:25
autor: RO | źródło: a516digital.com

Ofcom Bezpłatny kanał sportowy w Wielkiej Brytanii FreeSports został poddany kontroli przez organ państwowy Ofcom po skardze dotyczącej potencjalnego lokowania produktu w programie „On The Fly”.

FreeSports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Regulator zwrócił się z prośbą o nagranie audycji, by móc ocenić zasadność skargi. W tym momencie okazało się, że materiał został usunięty z serwera. Później nadawca dostarczył nagranie zastępcze.

W celu oceny skarg otrzymanych na temat programów w brytyjskiej telewizji, Ofcom zastrzega, że audycje muszą być przechowywane. Nagrania powinny być zgodne z jakością pod względem dźwięku i obrazu z oryginalnej emisji.

W efekcie Ofcom dopatrzył się naruszeń warunków w licencji przez kanał FreeSports. Właściciel kanału wytłumaczył, że dokonuje pełnego przeglądu pod względem zgodności, aby jego materiały były takie same jak te oglądane przez widza. FreeSports jest w trakcie wdrażania wersji HD tego lata (simulcast).

FreeSports jest jedynym bezpłatnym kanałem sportowym w ramach Freeview, TalkTalk i BT. Jest także dostępny FTA na satelicie w ofercie platform Freesat i Sky (w SD). Niestety jest nadawany w wiązce brytyjskiej z 28,2°E, przez co jego odbiór w Polsce jest praktycznie niemożliwy. W swojej ofercie posiada wiele atrakcyjnych wydarzeń sportowych.

Parametry techniczne:
Astra 2E (28,2°E)
tp. 116 (11,426 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK) – wiązka UK
Kodowanie: brak (FTA)

 

Źródło: a516digital.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Zabezpieczenie przepięciowe Axing

Proste i skuteczne zabezpieczenie sprzętu TV/SAT przed piorunami i zewnętrznymi...

30 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...
reklama