reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Rosji coraz mniej filmów zagranicznych

dodano: 2018-05-30 19:02 | aktualizacja: 2018-05-30 20:37
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Telewizja Największe federalne stacje telewizyjne w Rosji zaczęły emitować taką samą liczbę filmów krajowych i zagranicznych, wynika z badania przeprowadzonego w kwietniu 2018r. przez firmę analityczną Smimonitor. Zauważono, że dwa lata wcześniej filmów produkcji zagranicznej w rosyjskiej telewizji było półtora razy więcej niż krajowej.

Telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Analitycy zwrócili uwagę, że ostatnio ogólnokrajowa telewizja emitowała kilka głośnych rosyjskich premier, m.in. „Wiking”, „Geroj” i „Salyut 7”.

Tradycyjnie największą popularność w ogólnodostępnych kanałach mają różne rozrywkowe show. Prawie każdą piątą minutę czasu antenowego zajmuje ten format i tylko nieznacznie ustępuje rosyjskim serialom kryminalnym. Ogólnie seriale narodowe kilka lat z rzędu królują w ramówkach stacji telewizyjnych. Seriale dramatyczne i komediowe także wchodzą do piątki najpopularniejszych formatów, zajmując odpowiednio 7% i 6% całkowitego czasu antenowego.

Eksperci zauważyli nieznaczny wzrost "poważnej" treści. Są to serwisy informacyjne i programy społeczno-polityczne, których udział wynosi 5-6%. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ramówki Pierwyj, NTV i Rossija 1, to udział społeczno-politycznych show jest kilkakrotnie wyższy niż w pozostałych – 12-16% całego czasu antenowego głównych stacji w Rosji. Analitycy wiążą to z ostatnimi wyborami prezydenckimi i rosnącym zainteresowaniem tematami o społeczeństwie i polityce.

Firma Smimonitor przeanalizowała kanały z pierwszego i drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej.

W badaniu nie uwzględniono wyspecjalizowanych stacji na konkretną tematykę, jak informacje, sport czy programy dziecięce.

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

839 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...
reklama