reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spacecom „odkłada" zamówienie satelity Amos 8

dodano: 2018-05-30 12:11 | aktualizacja: 2018-06-02 13:14
autor: JK | źródło: adtv

AMOS_8_satelita_spacecom_360px.jpg Izraelski operator satelitarny Spacecom, który zarządza flotą satelitów Amos, twierdzi, że odłożył kontrakt o wartości 112 mln dol. z producentem Space Systems / Loral na budowę satelity Amos 8, który miał trafić na orbitę w połowie 2020 r.

Amos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spacecom podał tę informację 27 maja  2018 r. na giełdzie w Tel Awiwie.

Pierwotne zamówienie, które zostało uzgodnione z producentem 25 marca br., a umowa zawierała klauzulę, że zostanie unieważniona, jeśli firma Spacecom nie zapłaci pierwszej zaliczki w ciągu 60 dni. Stało się to 25 maja. Firma Spacecom twierdzi, że uzgodniła z Space Systems / Loral odroczenie pierwszej płatności o kolejne 30 dni.

Problemem, który komplikuje sytuację jest stanowisko izraelskiego rządu, które twierdzi, że będzie współpracować z Israel Aerospace Industries (IAI), lokalnym producentem satelitów, aby umieścić własnego satelitę na pozycji, który miałby być zajęty przez satelitę Amos 8. Państwo izraelskie oficjalnie ma prawa do pozycji orbitalnej 4°W, czyli do najważniejszej pozycji z której korzysta Spacecom dla satelitów Amos 2,3 i 7.

Wiadomość o zamiarach Izraela, by pominąć plany operatora Spacecom, była postrzegana jako niezbędna do utrzymania działalności przemysłu lotniczego Izraela. IAI zbudowało 5 satelitów firmy Spacecom.

Jednak ogólny wpływ tej sytuacji może być bardzo poważny w przypadku Spacecom, zwłaszcza jeśli „nowy" satelita produkcji izraelskiego IAI podejmie działania rządowe i wojskowe, które normalnie zostałyby zlecone firmie Spacecom.

Satelita Amos 8, jeśli zamówienie z SS / L będzie kontynuowane, miałby być wyniesiony na orbitę geostacjonarną na pozycję 4°W w połowie 2020 r.
Przypomnijmy, że Spacecom stracił satelitę Amos 6 w eksplozji rakiety SpaceX w 2016 r..
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...
reklama