reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spacecom „odkłada" zamówienie satelity Amos 8

dodano: 2018-05-30 12:11 | aktualizacja: 2018-06-02 13:14
autor: JK | źródło: adtv

AMOS_8_satelita_spacecom_360px.jpg Izraelski operator satelitarny Spacecom, który zarządza flotą satelitów Amos, twierdzi, że odłożył kontrakt o wartości 112 mln dol. z producentem Space Systems / Loral na budowę satelity Amos 8, który miał trafić na orbitę w połowie 2020 r.

Amos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Spacecom podał tę informację 27 maja  2018 r. na giełdzie w Tel Awiwie.

Pierwotne zamówienie, które zostało uzgodnione z producentem 25 marca br., a umowa zawierała klauzulę, że zostanie unieważniona, jeśli firma Spacecom nie zapłaci pierwszej zaliczki w ciągu 60 dni. Stało się to 25 maja. Firma Spacecom twierdzi, że uzgodniła z Space Systems / Loral odroczenie pierwszej płatności o kolejne 30 dni.

Problemem, który komplikuje sytuację jest stanowisko izraelskiego rządu, które twierdzi, że będzie współpracować z Israel Aerospace Industries (IAI), lokalnym producentem satelitów, aby umieścić własnego satelitę na pozycji, który miałby być zajęty przez satelitę Amos 8. Państwo izraelskie oficjalnie ma prawa do pozycji orbitalnej 4°W, czyli do najważniejszej pozycji z której korzysta Spacecom dla satelitów Amos 2,3 i 7.

Wiadomość o zamiarach Izraela, by pominąć plany operatora Spacecom, była postrzegana jako niezbędna do utrzymania działalności przemysłu lotniczego Izraela. IAI zbudowało 5 satelitów firmy Spacecom.

Jednak ogólny wpływ tej sytuacji może być bardzo poważny w przypadku Spacecom, zwłaszcza jeśli „nowy" satelita produkcji izraelskiego IAI podejmie działania rządowe i wojskowe, które normalnie zostałyby zlecone firmie Spacecom.

Satelita Amos 8, jeśli zamówienie z SS / L będzie kontynuowane, miałby być wyniesiony na orbitę geostacjonarną na pozycję 4°W w połowie 2020 r.
Przypomnijmy, że Spacecom stracił satelitę Amos 6 w eksplozji rakiety SpaceX w 2016 r..
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 65 cm z przyssawką

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę.

139 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama