reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Arabsat 6A poleci rakietą Falcon Heavy

dodano: 2018-06-05 14:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Arabsat

SpaceX Falcon Heavy Operator satelitarny Arabsat potwierdził rezerwację startu rakiety Falcon Heavy od SpaceX. Wygląda na to, że to właśnie Arabsat będzie pierwszym klientem komercyjnym nowej rakiety Falcon Heavy, która ma zostać wystrzelona z satelitą Arabsat 6A pod koniec roku 2018.

Arabsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


Elon Musk wysłał już swój samochód Tesla Roadster w kosmos podczas pokazowego lotu próbnego jego ciężkiej rakiety Falcon Heavy w lutym 2018, misji zakończonej sukcesem, czym było wysłanie auta z manekinem w kosmos i radiem grającym „Space Oddity" Davida Bowie.

Teraz wydaje się, że siły powietrzne USA będą następne w kolejce do lotu rakietą Falcon Heavy - prawdopodobnie 30 października 2018 r. - rakieta miałaby wynieść satelity wojskowe w ramach Space Test Program-2 mission.

Wygląda na to, że Arabsat będzie pierwszym klientem komercyjnym, który skorzysta z możliwości Falcona Heavy w grudniu tego roku. W luku tej rakiety znajdzie się satelita Arabsat 6A, który jest budowany i testowany przez Lockheeda Martina. Ma działać na pozycji 30,5°E.

Inni operatorzy satelitarni zgłaszali się do SpaceX z opcjami rezerwacyjnymi Falcona Heavy, ale nie potwierdzili jeszcze daty potencjalnego startu - wśród nich wymienia się Intelsat, Inmarsat i ViaSat.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS to rozdzielacz sygnału HDMI umożliwiający...

319 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...

Matrix HDMI-4x2 4K

Rozdzielacz, przełącznik HDMI: 4 wejścia - 2 wyjścia (zgodny z...

290 zł Więcej...
reklama