reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport zastąpi w DVB-T kanał TVP Rozrywka

dodano: 2018-06-06 11:06 | aktualizacja: 2018-06-07 16:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Sport Od czwartku, 7 czerwca br. TVP Sport w jakości SD będzie nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej. Mimo iż nadawca publiczny potwierdził, że stacja zastąpi w MUX 3 kanał TVP Rozrywka, to nadal nie jest jasne, czy tylko na czas mundialu, czy także po jego zamknięciu. Redakcja satkurier.pl skierowała w tej sprawie zapytanie do Centrum Informacji TVP, ale nie uzyskała oficjalnego komentarza.

TVP Sport w DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wprowadzenie TVP Sport do DVB-T oznacza, że każdy z mieszkańców Polski będzie mógł uzyskać bezpłatny dostęp do tego kanału sportowego. Od 14 czerwca stacja będzie w całości, przez całą dobę poświęcona najważniejszej imprezie piłkarskiej w tym roku - mundialowi w Rosji. W sumie kanał poświęci Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej ok. 500 godzin.
 

Dla nas to jest wielkie święto i wyzwanie technologiczne. Udaje mi się spełnić ważną obietnicę: wreszcie TVP Sport będzie dostępny na multipleksie, od 7 czerwca, czyli na tydzień przed mundialem. Wielu prezesów TVP to obiecywało, nam się udało. Na czas mistrzostw TVP Sport będzie mówił wyłącznie o mundialu

- mówił na konferencji prasowej poświęconej transmisjom z mundialu Jacek Kurski, prezes TVP.

Uruchomienie TVP Sport w MUX 3 oznacza znaczne zwiększenie zasięgu kanału sportowego telewizji publicznej. Do tej pory TVP Sport był dostępny tylko w sieciach kablowych i platformach satelitarnych. Należy jednak zwrócić uwagę, że TVP Sport w DVB-T będzie oferowany w SD, a u operatorów pay-tv jest dostępny w wersji HD. Docelowo TVP Sport będzie dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej w HD, zapewnił o tym Maciej Stanecki, członek zarządu TVP.

Co istotne TVP Sport (SD) zastąpi w MUX 3 kanał TVP Rozrywka. Do jego wyłączenia z DVB-T dojdzie w nocy z 6 na 7 czerwca br. Od tej pory kanał rozrywkowy TVP będzie dostępny jedynie w sieciach kablowych i platformach satelitarnych.
 

Aktualizacja:
Centrum Informacji TVP opublikowało 7 czerwca br. komunikat prasowy, w którym podaje:

Od 7 czerwca w Naziemnej Telewizji Cyfrowej na MUX3 jest nadawany kanał TVP Sport SD. Zastąpił on na tej platformie, do czasu zakończenia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał TVP Rozrywka.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1 090 zł Więcej...
reklama