reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polska - Litwa z dźwiękiem Dolby Atmos

dodano: 2018-06-12 16:23 | aktualizacja: 2018-06-12 19:52
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Robert Lewandowski Polsat Jak się okazało, testy dźwięku prowadzone w nocy przez Telewizję Polską na kanale TVP1 HD w MUX 3 nie były przypadkowe. Nadawca podjął bowiem decyzję o transmisji meczu towarzyskiego Polska - Litwa na żywo z dźwiękiem obiektowym Dolby Atmos. Dotyczy to wyłączenie naziemnej telewizji cyfrowej - nie dotyczy ani przekazu satelitarnego, ani żadnego innego.

Reprezentacja Polski piłka nożna Lewandowski Milik Glik Szczęsny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek, 12 czerwca br. piłkarska reprezentacja Polski rozegra w Warszawie towarzyski mecz z Litwą, będący dla biało-czerwonych ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Rosji. Transmisja ze spotkania rozpocznie się o godz. 18:00 w TVP1 i TVP Sport. Mecz skomentują Maciej Iwański i Andrzej Strejlau.

Jak dowiedziała się redakcja satkurier.pl, do kanału TVP1 HD w MUX 3 naziemnej telewizji cyfrowej na czas meczu Polska - Litwa ścieżka dźwiękowa E-AC3 (PID Audio 104, oznaczona jako qaa) zostanie uzupełniona o dodatkowe dane audio Dolby Atmos.

Co istotne nie wpłynie to w żaden sposób na osoby, które nie są wyposażone w urządzenia z obsługą tej technologii - nadal jako główna ścieżka dostępny będzie dźwięk stereo, a ścieżka E-AC3 będzie możliwa do odbioru, jedynie pozbawiona dodatkowych możliwości Dolby Atmos (standard jest kompatybilny wstecz).

Dolby Atmos to najnowsza technologia dźwięku przestrzennego od Dolby Laboratories, wprowadzona w 2012 roku i wykorzystywana głównie przez kina.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami redakcyjnego odbioru testów dźwięku Dolby Atmos w TVP.

Aktualizacja
Do emisji ścieżki E-AC3 dołączono dane Dolby Atmos momentalnie przy wejściu na stadion ok. 17:55, podniesiono przepływność do 384 kbit/s jak podczas testów.

Czytelników ze sprzętem wspierającym Dolby Atmos, szczególnie z zestawami 5.1.4, zachęcamy do dzielenia się opiniami w komentarzach.

Aktualizacja
Całość meczu wyemitowano bez problemów, dźwięk Dolby Atmos wyłączono o godz. 19:52.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...

Inteligentny kabel 1,8m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...
reklama