reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zaufaj lekarzowi” w lipcu na BBC Lifestyle

dodano: 2018-06-14 11:44
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC Worldwide

„Zaufaj lekarzowi” BBC Lifestyle Na kanale BBC Lifestyle widzowie będą mogli zobaczyć intrygujący program „Zaufaj lekarzowi”, w którym zespół lekarzy eksperymentuje na własnych organizmach, aby znaleźć rzetelne odpowiedzi na medyczne pytania i wątpliwości, z którymi spotykamy się każdego dnia.

„Zaufaj lekarzowi” BBC Lifestyle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaufaj lekarzowi
Michael Mosley powraca z zespołem lekarzy, aby stawiać kolejne pytania dotyczące zdrowia i dobrej kondycji. W drugiej serii dowiemy się, dlaczego wszyscy potrzebujemy słońca, poznamy prawdę o „superpokarmach" i sprawdzimy, czy kofeina rzeczywiście ma pobudzające działanie. Czy cukier jest równie szkodliwy jak tytoń? Czy wystarczy inaczej przygotowywać jedzenie, aby nasza dieta stała się zdrowsza? Czy e-papierosy są bezpieczne? Czy monitory komputerów szkodzą naszym oczom?

Zespół lekarzy eksperymentuje na własnych organizmach i odwiedza szpitale, w których prowadzone są badania naukowe — wszystko po to, aby znaleźć rzetelne odpowiedzi na medyczne pytania i wątpliwości, z którymi spotykamy się każdego dnia.
Od wtorku 10 lipca, godz. a 21:55
 

Wyznania młodych lekarzy
„Wyznania młodych lekarzy” to relacje ze szpitala państwowej służby zdrowia  opowiedziane przez osoby znajdujące się na samej linii frontu – młodych adeptów medycyny. 23-latkowie pracują na różnych oddziałach, od izby przyjęć po chirurgię. Są zaangażowani, pełni pasji i świetnie wyedukowani. To oni są przyszłością brytyjskiej służby zdrowia. Jednak praca w państwowym szpitalu, który nieustannie zmaga się z problemami, m.in. rosnącą liczbą pacjentów, stanowi wyzwanie. Od młodych lekarzy  dużo się wymaga, daje się więc odczuć dużą presję.
Od czwartku 26 lipca, godz. 21:55

Uwięziona w czterech ścianach: ekstremalna otyłość
Dwa lata temu Sharon Hill, podobnie jak tysiące innych osób, miała tak poważną nadwagę, że nie mogła wyjść z domu. Ważyła ponad 290 kilogramów i uznana została za chorobliwie otyłą. Mieszka w malowniczej okolicy Cotswolds, której uroków jednak niemalże nie dostrzegała, gdyż przykuta była do krzesła, na którym ledwie mogła się poruszyć. Opiekował się nią partner Andrew, który w związku z jej  stanem także był uwięziony.  
 

W dramatycznym dążeniu do odzyskania zdrowia oraz utraty wagi Sharon zdecydowała się na poważną operację bariatryczną. W programie śledzimy jej walkę o zdrowie po dwóch latach od operacji. Chociaż schudła aż 90 kilogramów, znow zaczyna przybierać na wadze. Za pośrednictwem kamer umieszczonych w domu Sharon, śledzimy kolejne etapy jej zmagań z pokusami i obserwujemy, jak jej przemiana wpływa na relację z mężem. 

Przy wsparciu psychologa oraz zespołu chirurgów Sharon zdecydowała się na drugą ryzykowną operację. Czy wyzwoli się wreszcie z czterech ścian i uratuje małżeństwo?
Piątek 6 lipca, godz. 20:55
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

59 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...
reklama