reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SpaceX rozwinie bazę na Cape Canaveral

dodano: 2018-06-14 11:56 | aktualizacja: 2018-06-15 12:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Florida Today

SES-10 Falcon 9 SpaceX Florida Today podał, że ​​firma SpaceX, która zajmuje się wynoszeniem ładunków na orbitę przy pomocy rakiet Falcon, zamierza zwiększyć rozmiar planowanego obiektu na kosmodromie Cape Canaveral w Kennedy Space Center NASA.

SpaceX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opracowane przez NASA badania środowiskowe dotyczące pół startowych potwierdzają, że będą używane do obsługi znacznie wyższej liczby startów rakiet Falcon, w tym odzyskanych stopni i owiewek ładunku do ponownego wykorzystania.

Raport NASA potwierdza, że obiekt zostanie wykorzystany do wspierania rozszerzającego się manifestu startowego, który ma być realizowany z pól startowych Launch Complexes 39A i 40 na Cape Canaveral. Dokument mówi tez dość konkretnie o obsłudze do 54 lądowań rocznie, bezpośrednio na Cape Canaveral lub na pływającej na Atlantyku lądowniku SpaceX.

Częścią nowego obiektu ma być zupełnie nowe centrum kontroli lotów. Centrum kontroli wyrzutni ma być naprawdę światowej klasy, wyróżniające się architekturą i wyposażone tak by mogło obsługiwać różnego typu misje: z satelitami, cargo na stację kosmiczną oraz załogowe.

Co ciekawe, dokument NASA mówi tylko o rakietach Falcon 9 i Falcon Heavy. Na razie nie wspomina o projekcie rakiety Falcon BFR dla „Mars Mission". Założyciel SpaceX, Elon Musk, powiedział już wcześniej, że jego rakieta Falcon BFR będzie początkowo obsługiwana z nowego pola startowego na kosmodromie w Teksasie. Czyżby zmiana planów?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

25 zł Więcej...

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS to rozdzielacz sygnału HDMI umożliwiający...

319 zł Więcej...
reklama