reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Jakucku naziemna telewizja będzie z satelity

dodano: 2018-06-20 19:16
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Telekarta Rosyjska grupa firm Orion podpisała umowę z oddziałem Ministerstwa Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Republice Sacha (Jakucja), aby zapewnić mieszkańcom nie odbierającym telewizję naziemną dostęp do kanałów satelitarnych. Jakucja jest położona w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym, geograficznie stanowiącą wschodnią część Syberii.

Orion Telekarta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z umową, operator ma bezpłatnie przyłączyć obecnych i potencjalnych użytkowników do pakietu socjalnego platformy satelitarnej Telekarta, obejmującego 20 obowiązkowych kanałów telewizyjnych. Pakiet jest dodatkowo rozszerzony o 15 stacji regionalnych i ogólnodostępnych.

Umowa obu stron została podpisana na okres jednego roku z możliwością przedłużenia.

Mieszkańcy, którzy nie posiadają sprzętu, ale są objęci programem, otrzymają specjalne warunki ich nabycia, montażu i ustawienia na odbiór platformy Telekarta. Operator Orion musi zapewnić regularne funkcjonowanie punktów sprzedaży w Jakucku podczas całego okresu obowiązywania umowy, w którym będzie sprzedawał sprzęt po obniżonej cenie. Szacuje się, że koszt wyniesie około 4 tys. rubli (ok. 235 zł).

Firma nie wyklucza udziału w podobnych projektach dla innych regionów Rosji. Szczegóły komercyjnej współpracy nie zostały bliżej skomentowane.

W ostatnim tygodniu zastępca ministra rozwoju cyfrowego Aleksiej Wolin powiedział, że w miejscowościach nie objętych naziemną telewizją cyfrową, nadawanie obowiązkowych kanałów telewizyjnych będzie przeprowadzane we współpracy operatorów satelitarnych NTV-Plus i Trikolor TV.

Usługi Orion dla mieszkańców Republiki Sacha są realizowane z satelity Express-AM5 (140°E).

Źródło: telesputnik.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

110 zł Więcej...
reklama