reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kontrakt Hispasata w Algierii

dodano: 2018-06-23 17:55
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Hispasat

Divona SpA Hispasat, hiszpański operator telekomunikacji satelitarnej, podpisał umowę z algierskim dostawcą usług Internetu satelitarnego, firmą Divona Algerie, świadczącym usługi zdalnego sterowania i kontroli w podwodnym gazociągu Medgaz, łączącym Algierię z Hiszpanią.

Hispasat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Usługa, którą już uruchomiono z wykorzystaniem pojemności na satelitach Hispasat stacjonujących na pozycji 30°W, ma za zadanie łączyć trzy punkty, dwa w hiszpańskiej prowincji Almería i jeden w Algierii w regionie Bou Chekif. Jest ona świadczona przez algierskiego operatora Divona.

Jest to pierwsza umowa podpisana przez operatora Hispasat w Algierii, kraju strategicznym w Afryce Północnej ze względu na jego znaczenie w sektorze energetycznym, jako dostawcy energii w krajach południowo-zachodniej Europy.

Zapotrzebowanie na satelitarną pojemność na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej będzie systematycznie rosnąć w nadchodzących latach w średnim rocznym tempie 1,3 proc. w latach 2018-2026 dla usług w paśmie Ku i 32 proc. w przypadku HTS (satelitów zapewniających wysoką przepływność danych).

Rozpoczęcie eksploatacji satelity Hispasat 30W-6, zaplanowane na koniec czerwca br., rozszerzy i poprawi zasięg usług operatora Hispasat w regionie, co pozwoli lepiej reagować na rosnące zapotrzebowanie na satelitarną pojemność.

Divona SPA to operator telekomunikacyjny, posiadający licencję na realizowanie usług VSAT przyznaną przez algierski rząd decyzją z 13 kwietnia 2004 roku. Zapewnia szeroki wachlarz usług komunikacyjnych (Internet, dane, transmisja głosu), głównie poprzez łącza satelitarne, dla biznesu działającego w obszarach energetyki, wydobycia surowców, finansów i telekomunikacji.

Umowa z operatorem Hispasat wpisuje się w strategię firmy Divona, aby łączyć Europę i Afrykę zapewniając strategiczną ciągłość komunikacji sieciowej dla lokalnych i międzynarodowych graczy działających w polach, na których Divina gwarantuje niezawodność popartą wieloletnim doświadczeniem i ekspercką wiedzą. Wlicza się w to: bankowość i ubezpieczenia, działalność dla operatorów mobilnych, dla firm wydobywających olej i gaz jak i dla przemysłu działającego w obszarze konstrukcji i dużych projektów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K wersja DVB-T2/C

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

63 zł Więcej...
reklama