reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RT France źle pokazało wydarzenia w Syrii

dodano: 2018-07-04 19:28
autor: RO | źródło: cableman.ru

RT Francuski regulator medialny Conseil supérieur de l'audiovisuel (CSA) wydał ostrzeżenie dla rosyjskiej telewizji RT France za relacjonowanie tematu o Syrii. Jak wyjaśnił, powodem był brak rzetelności, dokładności informacji, a także nieobecność różnych punktów widzenia w programie telewizyjnym z 13 kwietnia 2018 roku. Ostrzeżenie nie pociąga za sobą żadnych sankcji.

RT France


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oświadczenie zostało przygotowane przez resort po dochodzeniu, które wykazało, że w wątku „Imitacja atak” zakwestionowano realność dokonania ataków z użyciem broni chemicznej we Wschodniej Gucie, a także twierdzono, że grupa Dżajsz al-Islam celowo inscenizowała efekty oddziaływania broni chemicznej na ludność.

Ustne tłumaczenie wypowiedzi syryjskiego świadka, zdaniem CSA, nie odpowiadało jego oświadczeniu skierowanym do kanału telewizyjnego. Eksperci uznali, że interpretacja wydarzeń nie była obiektywna i nie dostarczyła innych punktów widzenia tej kwestii.

Kanał RT France opublikował na swojej witrynie informację, że z powodu błędu technicznego na zeznania świadków wydarzeń w Syrii w programie z 13 kwietnia został nałożony nie odpowiadający oryginalnej interpretacji podkład dźwiękowy. Nadawca usunął błąd i kontynuował przedstawianie wszystkich punktów widzenia podczas informowania o konflikcie w Syrii.

Źródło: cableman.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

18 zł Więcej...

Bezprzewodowy przedłużacz pilota Lenkeng LKV388IR

Bezprzewodowy przedłużacz zdalnego sterowania pilotów. Umożliwia obsługę wielu urządzeń w...

190 zł Więcej...
reklama