reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Chiny zaprosiły Rosję do stworzenia konkurencji OneWeb

dodano: 2018-07-09 01:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: rian

Roskosmos Chińska delegacja podczas rozmów w Moskwie zasugerowała, że agencja Roskosmos powinna rozważyć możliwość stworzenia wspólnej konstelacji satelitarnej zapewniającej dostęp do Internetu, konkurencyjnej wobec OneWeb.

Roskosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wcześniej Roskosmos zaprezentował system Efir obejmujący 300 satelitów. Jego utworzenie wymagałoby inwestycji na kwotę 300 mld rubli (ok. 17,6 mld zł). W przyszłości miałby on zostać połączony z innymi obszarami - satelitami nawigacyjnymi i teledetekcyjnymi, w jeden system Sfera obejmujący 600 satelitów.

Podczas dwustronnego spotkania w dniu 4 lipca chińska delegacja, która przybyła do Moskwy, aby spotkać się z przedstawicielami agencji Roskosmos, przedstawiła plan utworzenia grupy komunikacji satelitarnej z udziałem Rosji. Według projektu, Chiny rozważają utworzenie krajowego systemu satelitarnego obejmującego około tysiąc satelitów zlokalizowanych na orbitach niskich, średnich i geostacjonarnych - konkurencję dla OneWeb, który będzie składał się z około 900 satelitów na niskiej orbicie.

Jak podaje informator Ria Novosti, pojawiła się propozycja stworzenia wspólnego systemu rosyjsko-chińskiego, w którym każda ze stron utworzyłaby połowę konstelacji orbitalnej i pokryłaby po 50 proc. kosztów. Według niego, strona rosyjska nie odniosła się jednak do tej propozycji.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 45cm

Aluminiowy stojak ścienny 45cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

63 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

110 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...
reklama